2 kompy + router

Mam 2 komputery jeden w którym jest 2 karty sieciowe i karta bezprzewodowa przez którą idzie net. Drugi latop ma karte sieciową. Posiadam router i 2 kable prosty. Jak skonfigurować sieć aby działał net na 2 komputerach. Wszytsko powpinałem to na 1 komputerze nei wykrywa kabla. Jak połacze odrazu 2 komputery bez routera to wyskakuje połacznei z ograniczona łącznoscią. Router to bintec 1000 II

A jaki masz typ skrętki jak jest wyprowadzona na pinach ? Masz kabel prosty czy karosowany ?. Czy masz dobry kabel i czy jest dobrze zarobiony ?

Same połączenie routera z kompem jest dziecinnie proste wszystko zależy od kabli. A poza tym podaj więcej danych na podstawie twojego opisu nic nie wynika.

Kazek31 widać że jesteś z tych co piszą tylko po to, żeby robić burdel, a nic nowego nie wnoszą. Jak coś takiego czytam to mam ochotę takim ludziom jak ty, ręce pourywać, żebyście więcej nie mogli pisać.

No ale wracając do tematu:

Co do tego neta to zrób tak. (od razu zaznaczam że nigdy z tym routerem nie miałem do czynienia).

Podepnij go pod zasilanie, a później dopiero podpinaj po kolei kable, czekając aż do każdego zaświeci się dioda.

Musisz z mapować (przepisać) do routera adres mac swojej karty sieciowej, do której był na początku podpięty net.

Następnie zapisujesz w routerze wszystkie ustawienia sieci, które dostałeś od usługodawcy.

Internet Protocol (TCP/IP) ustawiasz na obu kompach tak, żeby skorzystał z ustawień automatycznych.

Router automatycznie poprzydziela na nich IP i stworzy swoją wewnętrzną sieć.

W razie jeszcze jakichkolwiek problemów pisz na PW.

Powodzenia.

[code}Musisz z mapować (przepisać) do routera adres mac swojej karty sieciowej, do której był na początku podpięty net.

Jak sier dostać do ustwaień routera?

jak to zrobić?

Spróbuj wpisać w przegladarkę (przy połączonym kompie z routerem) adres 192.168.0.1

Jeśli spyta o login i hasło wpisz:

Login:admin

haslo:

Bądź:

Login:admin

hasło:1234

Powinna się otworzyć stronka z konfiguracją urządzenia.

Nie moze wyświetlic strony…

w routerze mam 2 wejscia LAN i ISDN w ISDN wpinam kabel od komputera na któreym jest internet a w LAN wpinam kabel od Laptopa na którym nei ma internetu. Po przepięciu to samo.

A masz na lapku ustawione IP i DNS nadawane ‘automatycznie’?

Tak mam ustawione

na komputerze stacjonarnym mam 3 połaczenia sieciowe

  1. Z zapora 1394

  2. z siecia bezprzewodową (z którego mam neta)

  3. połącznei lokalne do którego mam wpiaty kabel od routera ale poąłczeni nie wykrywa podłaconego kabla.

A czy w tym połączeniu też masz ip i dns automatycznie nadawane? Jeśli tak to jeszcze jedno. Spróbuj może na kablu skrosowanym, bo z tego co pisałeś to używasz prostego.