2 łacza na raz na jednym kompie? konfiguracja wifi i neo

WIEC TAK

posiadam w domu 2 łacza 512kb/s radiówka i neostrade 1mb/s

czy istnieje możliwosc by korzystac z oboje jednoczesnie na jednym kompie? np radiówka mozilla a neo opera lub jakas inna kombinacja mi nieznana?

______________

jesli tak to prosze o odpowieć. jak to skonfigurować.___

nie da sie…

da się: http://lartc.org/howto/lartc.rpdb.multiple-links.html

a cos z polskiego angola to prawie nie kumam albo swoimi słowami wyjasnij.

Ustaw dla bou płączeń jednakowe metryki.

Jak?

Panel Sterowania -> Połączenie Internetowe -> PPM na połączeniu -> Właściwości -> Kliknij na Protokole TCP/IP i daj Właściwości -> Zaawansowane -> odznacz “Metryka Automatyczna” i wpisz wartość, ja wklepałem 20.

To samo zrób w drugim połączeniu, ustaw taką sama wartość.

Co to wszystko daje?

Im niższa metryka tym łącze ma większy priorytet dla systemu, czyli przesyła nim właśnie przesyła wszystkie pakiety. Przy równych metrykach rozsyła oboma (nie wiem jakim algorytmem)

U mnie to działa, ściągam i wysyłam oboma łączami (DSL przez router i WiFi). Czasami jest jednak tak, że prędkość jest b. niska. Nie wiem z czego to wynika. Jak coś będzie nie tak, to ustaw metryki na wartość automatyczną.

wiesz pomogłes mi tak jak piszesz da sie i dziala jeszcze jedno a nie ma takiej przegladarki która by sie ustawialo odpowiednio do połaczenia czyli ip lub z której karty ma korzystac?

W Windowsie bez dodatkowych programów do routingu się chyba nie da. Możesz pokombinować w firewallu (jeśli masz coś innego niż ten z SP2) czy nie da się dla konkretnego procesu przyglokować jedną podsieć a puszczać inną.

a ta przegladarke nikt nie spotkał zeby sie ustawialo odpowiednio do połaczenia czyli ip lub z której karty ma korzystac?