2 licencje na 1 laptopie

znalazłem laptopa do kupienia na allegro

na nim są 2 nalepki z licencją

1 z oem xp, a 2 z oem vistą

na nalepkach pisze: ‘label not to be sold separately’

sprzedawca mówi że licencję xp kupił oddzielnie…

czy taka sytuacja jest możliwa? czy po prostu na laptopie jest lewy system

tak, taka sytuacja jest możliwa

piszesz, ze:

-kupił licencję, a nie nalepkę

poszukaj, w Internecie,a także w sklepach komputerowych możesz kupić wersje

OEM systemów operacyjnych w tańszej cenie niż BOX

wersja OEM różni się jedynie tym, że jeśli raz ją zarejestrujesz to klucz jest przypisywany

do danego komputera i nie można nim aktywować systemu na innym komputerze

label not to be sold separately - rozumie że nalepki nie można kupić, tylko dostajesz ją z laptopem…

niekoniecznie musiała być kupiona z laptopem

kupująć Windows w wersji OEM(niekoniecznie ze sprzętem)

dostajesz taką nalepkę i możesz ją przykleić do komputera,

na którym zainstalujesz ten system

chciałeś chyba napisać:

Jest absolutnie możliwa, a czy system jest lewy? To już zależy od tego co działo się z kluczem do xp, bo przecież był już odczytywany i technicznie możliwa była jego aktywacja na innym komputerze.

Nie masz żadnej pewności, że klucz wydrukowany na naklejce świadczącej o poprawnym licencjonowaniu xp został użyty właśnie na tym laptopie.

Czyli kupując u niego ten sprzęt niejako musisz uwierzyć mu na słowo :slight_smile:

Zastanawiała mnie ostatnio sprawa naklejki. Mam laptopa, pod spotem jest on praktycznie płaski, więc po przyklejeniu tejże nalepki zapewne szybko by się starła. Na obudowie nie podoba mi się przyklejona nalepka. Więc nasuwa się takie pytanie: “Co się stanie jeżeli nalepka się zedrze?” I po cholere ta nalepka jak czasami jeszcze podczas kontroli wymagana jest Faktura vat/paragon na system…

Pozdrawiam

Zawsze ją można zabezpieczyć przeźroczystą folią samoprzylepną, bądź zalaminować i przykleić taśmą obustronnie przylepną.

Zawsze można się starać o wydanie duplikatu COA, (ponoć nie wydają już dla systemów starszych od Viśty).

Byłeś na zlocie, mogłeś dowiedzieć się bezpośrednio u źródła.

Tak mogłem, tylko wtedy nie miałem jeszcze nalepkowego dylematu i nie przychodziło mi do głowy takie pytanie… Może jeszcze kiedyś mi się uda :slight_smile:

Pozdrawiam