2 mieszkania 2 routery jedna siec telefoniczna

Witam mam taki problem że u mnie w mieszkaniu mam router z którego dziele internet z komputerem siostry, z ps3 oraz z komputerem rodziców ( w innym mieszkaniu) I teraz rodzice kupili sobie telewizor z wi-fi i chcieli by oglądać iple, iplex itp . lecz od gniastka internetowego do telewizora są 4 pokoje i trudno by ciągnąć kabel i pomyślałem co by im do mieszkania drugi router kupić i podpiąć go pod gniastko telefoniczne ( te same gniastka są i u mnie i u nich ) .

Aktualnie posiadam Router asmax ar1004g i należę do Netii zarówno internet jak i telefon.

Da się tak zrobić ??

Z góry dzięki za odpowiedź

Aha i mam prośbę piszcie normalnym językiem np kabel telefoniczny albo kabel internetowy a nie tymi typami bo jestem kompletnie zielony w tych sprawach .

Powiem tak jeżeli jesteś “zielony” to najłatwiej będzie jeżeli to możliwe to pociągnąć kabel lan (router -> telewizor rodziców). (rozumiem że z rodzicami mieszkasz w 1 budynku)

A czy telewizor rodziców łapie Twoje wi-fi?

Nie jestem specem od telekomunikacji więc nie powiem Ci czy można podłączyć 2 routery do jednej linii telefonicznej.

tak tak, ten sam budynek tyle że mieszkanie rodziców jest piętro wyżej i po przekątnej :confused: więc z zasięgu nici :frowning:

Kabli oni żadnych nie chcą a od gniastka ( do którego i tak jest komputer podłączony) do tv są 4 pokoje i kabel by musiał mieć z 30m więc lepiej by było wi-fi .

możesz kupić router dla rodziców i postawić go koło komputera zakładam że jest on podłączony kablem 'internetowym" a nie telefonicznym do internetu w tedy wyglądało by to tak (gniastko -> router -> (wi-fi) -> komputer rodziców + telewizor)

ps.

Wtyczka od kabla internetowego (lan)

220px-CAT5e-RJ45.jpg

Wtyczka od kabla telefonicznego

1962413811.jpg

Tak, ode mnie z mieszkania idzie w ścianach kabel internetowy i wyjście jest u rodziców i oni do wtyczki wsadzają kabel internetowy i podłączają go do komputera . ( wygląda to tak U mnie gnisatko telefoniczne rozdzielone na telefon i router, router daje internet mi, ps3, siostrze oraz komputerowi rodziców . w ścianie mam takie wejścia że do nich wsadzam kabel internetowy i u siostyr czy u rodziców też mam takie gnistka do których wsadzam ten kabel i podłączam do komputerów. )

Ale mają też gniastko telefoniczne do którego podłączają telefon u siebie .

Może sprecyzuje pytanie:

Chce mieć w dwóch mieszkaniach Telefon i router na tej samej linii telefonicznej . czy tak się da zrobić bo nie bardzo rozumie?

Witam,

można by zastosować transmisję poprzez sieć energetyczną dzięki HomePlug. Jedyny problem to rozkład sieci energetycznej w budynku, a najbardziej licznika energii.

Odpowiadając wprost na twoje pytanie, odpowiedź jest na 100% NIE. Nie może jednocześnie na jednym Nr IP być dwóch równoległych odbiorników (dwóch ruterów) działających jednocześnie. Odpowiedź może być pozytywna pod dodatkowymi warunkami. Np Jeden ruter jest w podsieci drugiego rutera. Np rodzice korzystają ze wszystkiego poprzez twój ruter mając u siebie dodatkowy rozdzielający sygnał po ich mieszkaniu. Ktoś kto się zna na budowaniu sieci szybko by ten problem rozwiązał.

Rozumiem, że jesteś zielony, okej, ale ustandaryzujmy pewne kwestie. Piszesz kabel internetowy i telefoniczny, ja proponuję kabel internetowy nazwać (nawet bardziej prawidłowo) kablem sieciowym, gdyż twój kabel internetowy sugeruje, że łączy Cię z internetem, a to wprowadza trochę w błąd podczas gdy czyta się twoje posty, natomiast kabel telefoniczny pozostaje bez zmian. Druga sprawa, piszesz o jednej linii telefonicznej, tzn. masz na myśli ten sam numer czy tego samego operatora?

Jeśli macie ten sam numer, to do jednej linii nie podłączysz dwóch routerów. Jeśli macie osobne numery, to jeden abonent nie podłączy się do dwóch linii.

Jeśli masz gniazdka, do których podłączasz kabel sieciowy, to po prostu po drugiej stronie podłącz zwykły router, tzn. od twojego routera podłączasz kabel sieciowy do gniazdka, do drugiego gniazdka podłączasz drugi router i dalej już bezprzewodowo, a komputer podłączasz do drugiego routera.