2 Modele Monitora // Czy dopłacić?

Witam,

Jutro kupuję monitor byłem już zdecydowany na zakup modelu:

LG IPS235V , jednak chwilę temu znalazłem nowszy model LG IPS234V. (z tego co zauważyłem różnice to kolor diody, inna podstawka,

1 ma wbudowany zasilacz a 2 posiada wersję zewnętrzną, co lepsze?). Moje pytanie to czy warto dopłacić (50zł) do tego drugiego?

Zastosowanie: Gry, Przeglądnie WWW, Filmy.

do 620zł nic lepszego nie znalazłem (TN odpada), jednak jeśli ktoś ma jakąś inną propozycję również byłbym wdzięczny.

Po przeanalizowaniu tych dwóch monitorów, drugi (LG IPS234V) jest nieco lepszy. Jego czas reakcji wynosi 5ms, w stosunku do IPS235V, którego czas reakcji to 14ms. Monitor LG IPS234V charakteryzuje się także mniejszym poborem energii (27W podczas pracy, natomiast LG IPS235V pobiera 35W), oraz waży nieco mniej (IPS234V - 3.1kg z podstawką, IPS235V - 3.8kg z podstawką).

Podsumowując, tylko do Ciebie należy decyzja czy warto dopłacać 50zł na model różniący się tylko detalami. Nie zauważysz nawet różnicy w czasie reakcji, która jest bardzo mała. Jeśli zależy Ci na 8W mniejszym poborze energii i 0.7kg mniejszą wagą to weź IPS234V, a jeśli na oszczędzeniu 50zł to weź IPS235V.

Pomyśl także o kolorze diody, innej podstawce i zasilaczu (wbudowanym, lub osobnym) i dokonaj wyboru. Moim skromnym zdaniem nie warto dopłacać 50zł na produkt, który różni się tylko drobnymi detalami. Tak jak napisałem, to tylko Twoja decyzja, a i tak dużej różnicy nie zobaczysz.

Pozdrawiam,

ReaderPL