2 monitory- knfiguracja XP

Witam,

Mam 2 monitory: Samsung panorama 19" i Samsung niepanoramiczny 19", sprzęt jak w podpisie i Windowsa XP Home Edition. Chcę skonfigurować to tak, żebym miał podłączone 2 monitory do kompa. Moje pytania do tej sprawy są następujące:

  1. Czy podczas używania dwóch monitorów gry będą słabiej chodziły (spadek klatek na sekundę itp.)?

  2. Czy podczas używania dwóch monitorów wydajność systemu i szybkość komputera spadną?

  3. Jakie wady ma taka konfiguracja?

  4. Jak to skonfigurować (krok po kroku)?

  5. Czy można ustawiać tak, żeby na jednym monitorze leciała jakaś gierka, a żeby 2-gi wyświetlał pulpit Windowsa (Jak to ustawić)?

Proszę o odpowiedzi na pytania- stawiajcie numerek i odpowiedź, pozdrawiam :slight_smile:

  1. Nie

  2. Nie

  3. Wszystko się chrzani po podłączeniu z takim komputerem np przez zdalny pulpit lub live mesh, wszystko czyli rozmieszczenie ikon i identyfikacja przez windowsa tego który monitor jest główny a który dodatkowy. To jest naprawdę upierdliwe.

  4. Kliknij Właściwości na pulpicie i dalej zakładkę gdzie ustawienia, właściwie niema co opisywać dalszej konfiguracji bo nawet idiota by się tego domyślił :wink:

  5. Podczas grania na jednym z monitorów będzie pulpit (o ile nie ustawisz ze obraz ma być ten sam na obydwu monitorach) ale to tyle, nic na nim nie zrobisz w czasie grania.

Już próbowałęm, problem w tym, że mam 1 panoramiczny, a 2-gi nie! Zrezygnowałęm, nic to nie daje :?

No czyli dokladnie jak u mnie http://g0dlike.deviantart.com/art/November-Desktop-104612335.Nie rozumiem w czym problem, przeciez dla kazdego monitora ustawiasz osobno rozdzielczosc. Opisz dokladniej w czym problem.

Ustawiam rozdziałkę w panoramicznym, to na zwykłym pokazuje się tapeta panoramiczna, ustawiam rozdziałkę na zwykłym to na panoramie pojawia się pulpit zwykły.Nie mogę mieć 2 różnych rozdzielczości :frowning:

Czyli napewno masz ustawione tak ze obraz jest klonowany. Mam GFa i niewiem dokladnie jak to zrobic na Radeonie ale wejdz do ATI Control Center, jest tam cos takiego jak Menadzer Ekranow. Sprobuj tam pokombinowac przy pomocy kreatora lub jakos inaczej na piechote. Jesli nie masz tego zaznaczonego to kliknij PPM na jednym z monitorow i zaznacz ze ma on byc podstawowym. W tej chwili tylko tyle moge powiedziec. Jesli nic ci to nie pomoze to za pare dni, kiedy sam bede ustawial to tez na jakims Radeonie, bede mogl dokladniej opisac jak to sie robi.

Będę działał- zamrażamy topic, jak ktoś z nas to rozgryzie to wrócimy do tematu, pozdrawiam! :slight_smile:

Wlasnie podlaczylem drugi monitor pod Radeona, tak jak myślałem wszystko wyglądało banalnie. We właściwościach pulpitu zakładka display settings. Tam kliknąłem na dodatkowym monitorze PPM i zaznaczyłem opcje Attached. Na koniec ustawienie rozdzielczości dla każdego monitora poprzez klikniecie na jego obrazek i wybranie odpowiednich wartości. Wszystko robione w moim wypadku pod Vistą ale na XP wygląda to identycznie i tez nigdy nie miałem żadnych problemow.

A na jakim modelu?

Karta? Chyba jakiś staroć HD2600Pro. W pracy tez mam 2, tylko ze identyczne, monitory z całkiem już jakimś zabytkowym Radeonem. Jeden ustawiony jako główny, z paskiem zadań itd a drugi jako rozszerzenie pulpitu. Próbowałem to nawet ostatnio popsuć żeby sprawdzić co u ciebie może być nie tak, no ale za każdym razem udało mi się ustawić z powrotem tak jak powinno być. Tak już głupio i w ciemno strzelam, może to XP HE ma jasiek ograniczenie jeśli chodzi o podłączanie kilku monitorów?

Możliwe, że w professional jest więcej (związanych z tym możliwości)

Windows nie ma nic do tego, wejdź w CCC i wyłącz klonowanie.

jak wrócę do domu to pomajstruję, bo narazie jestem u rodziny (z kompem, ale bez 2-ch monitorów :P)

Dodane 20.03.2009 (Pt) 15:55

jak wyłączyć to klonowanie? Konkretnie?