2 monitory na GTX 970

Witam
Chciałbym dokupić sobie drugi monitor do komputera, obecnie mam Asus VG24QE, drugi planuje w 2k oraz także 144Hz.
Moje pytanie brzmi, czy MSI GTX 970 4GB udźwignie to, czy trzeba by zmieniać kartę?

1 polubienie

https://pl.msi.com/Graphics-card/GTX-970-GAMING-4G/Specification
PS: 2 monitory spokojnie mierna Integra w starych laptopach daje radę.

A jak to najlepiej podłączyć?
Bo mam tylko 1 display port, a chciałbym żeby na każdym było 144Hz.
Na główny monitor display port a na drugi DVI?

Jak taki jest wybór to tak.

Będzie ciężko bo w 1080p na nisko-średnich zgarniesz 100fps, a jak zaczniesz grać na wyższej rozdzielczości, a majać 2 monitor też grafika poświęci troche mocy na 2 monitor.

Wystarczy że wujka google zapytasz a odpowiedz szybko dostaniesz…

Generalnie nie chce grać na dwóch monitorach równocześnie.
Na tym starym mieć włączoną jakąś przeglądarke i tyle.

haahahah wiem że nie na 2 bo nie ma bata na rozsądne granie ale nawet taka przeglądarka też zużywa grafike jak samo podłączenie na pulpit

Tutaj masz czego możesz sie spodziewać na 1 monitorze w 2k

Ogólnie obecne gry lub ciutke starsze i dobrze zoptymalizowane to do 95FPS dobijesz na low !!

A jaką kartę byś polecił?
Nie chodzi mi o jakiś duży gaming, w gry rzadko grywam. Jeżeli gram to w takie nie wymagające jak csgo czy valorant.
Głównie pracuję i potrzebuje drugiego monitora, większa rozdzielczość wiadomo się przyda bo ładniej wygląda więcej pomieści.

Wiesz każdy ma swoje potrzeby jedni sie cieszą że im gra wgl idzie na low inni jak grają na ultra i im spadnie poniżej 60 fps na 55 to jest nie do pomyślenia…

Ja tylko ci powiedziałem jak sie ma FPS 144 do 970… 100fps na low setingach w 2k to najlepszy scenariusz.

Jak do pracy to nawet 950 by stykła w zależności czy będą jakieś cięższe aplikaje odpalane w CAD itd.
Jak chodzi o granie to poniżej GTX 1660 super bym nie schodził…
I wtedy w takim dying light byś miał 80-85FPS na wysokich/ 120fps na średnich czyli godnie pograć przez dobre pare lat.


Ok dzięki poczytam sobie też o tym.
Wiesz, mimo, że gram dużo mniej niż kiedyś to nie umiałbym się przesiąść na monitor mniej niż 144Hz. Raz spróbujesz, nigdy nie przestaniesz i to nie chodzi o granie nawet tylko zwykłe użytkowanie.

I dobrze bo przedziałek na środku sceny w niczym nie pomaga.
Najlepiej kup 2-gi taki sam ze względów estetycznych.

Teraz celuje w coś większego 27-31 cali.
Chodzi mi o praktyczność, często potrzebuje drugiego ekranu, a przy grach chciałbym mieć odpaloną na drugim ekranie przeglądarkę żeby móc robić coś równocześnie bez minimalizowania ciągłego.

Co do starych gier jak CS:GO wiadomo że FPS bedą większe bo gra będzie mieć mniejsze wymagania i taki gtx 970 ma okolo 250FPS z dropami do 210 i porywami do 280

jak na filmiku

Valorant na średnich bez efektów i wygładzania okolo 170

Pamiętaj tylko że miarę jedzenia głód rośnie, ja mam już trzy monitory.

Ja bardziej lece w jakość nie ilość… mam 2070 EVGA FTW 3 i teraz zbieram hajs na nvme dysk i jeszcze monitor jakis 2k 144hz kupić pewnie LG tylko kase dozbierać. i bede pykał w nowości na wysokich w 120-144FPS

Ilość wyklucza jakość?

Przy ograniczonych kosztach tak wybierasz jedno albo 2…
A ograniu w jakości 4k zapomnij jeszcze kupujesz potworota 2080 a on w 4k będzie ci wyśietlał tylko 55 fps


Musiał byś kupić z 2x 2080TI a nawet wtedy nie osiągniesz 144 bez zejścia w detalach…

Gram na jednym, pozostałe dwa to przeglądarka, komunikator i inne duperele.

wiadoma sprawa ale to też zużywa troche mocy grafiki i jeśli będzie grał jednocześnie i oglądał jakiś poradnik np szukając FAQ na YT jakiś znajdziek z gry to bedą fps leciały w dół…

No 970 do najmłodszych już nie należy, ja spadków nie odczuwam przy 1660s.
Oczywiście nie gapię się jak głupi na licznik bo mnie on nie obchodzi.
Działa wszystko płynnie.