2 monitory z różnymi obrazami - 1 komputer

Witam.

Potrzebuję podłączyć do jednego komputera 2 monitory, ale tak, by każdy z nich wyświetlał co innego. Konkretnie na pierwszym chciałbym normalnie pracować, natomiast na drugim miałyby być odtwarzane przede wszystkim filmy. I teraz moje pytanie: czy można taki efekt uzyskać jakimś połączeniem lub programem, który by tym sterował? Z góry dziękuję za pomoc.

Naciśnij jednocześnie klawisz Win i P (Win to te okienka jak coś), przynajmniej w 7 i Viście tak jest, wybiera się tym tryb wyświetlania - Tylko 1 monitor, duplikacja obrazu, tylko drugi monitor, rozszerzenie obrazu. Wybierz rozszerzenie i przenieś żądane okno z filmem czy czymkolwiek na drugi ekran i voila, koniec roboty.

Możesz to też ustawić w Centrum mobilności systemu Windows (jest w Panelu Sterowania w Vista i 7), co zaś do XP, to akurat nie mam dostępu do tego systemu, więc trudno mi powiedzieć.

Niektóre odtwarzacze plików mają funkcję wyświetlania filmu na drugim ekranie monitora (full screen). Z tego co pamiętam to taką funkcję posiada AllPlayer…

:roll:

Tak, w ALLPlayerze jest to rozwiązane w ten sposób że ustawia się na którym monitorze ma być tryb fullscreen poprzez opcję a potem wystarczy tylko włączyć tryb fullscreen dwuklikiem na obrazie lub kliknięciem w przycisk fullscreen (nie trzeba przeciągać okna programu na inny ekran).

Oczywiście musi być włączony tryb pulpitu rozszerzonego jak już napisał Hitm3n , w sterowniku do kart nVidii ta opcja jest pod nazwą DualView.

U mnie w Media Player Classic Home Cinema x64 wystarczy przeciągnąć okno na dany ekran i dwuklik na obraz - wtedy pojawia się na monitorze, na którym okienko jest.