2 nurtujące problemy z w7 - mielenie dysku i bug paska

Witam po raz kolejny :slight_smile:

Długo zastanawiałem się na którym forum mam opisać moje problemy bo na wielu forach widziałem już wątki z moimi problemami ale na żadnym nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, pomyślałem że napisze tutaj bo lubię wasz wortal i jest tutaj wielu prawdziwych fachowców od Windowsów :smiley: A więc do rzeczy…

1. Ostatnio mój w7 ma kilkudniowe uptime’y - często go usypiam, głównie na noc, przez dzień też czasem no i bardzo często gdy wchodzę na swoje konto zalogowane przez tak długi czas lub po prostu gdy pracuje dłużej z dolnym paskiem dzieje się dziwna rzecz - podświetlenie paska po przesunięciu po nim pozostaje a nie gaśnie i nie wyświetlają się miniatury programów. Jest to znany bug który jest też na windows 2008 r2 (miałem i sam widziałem :wink: - jest na to jakiś sposób ? Nie tylko ja to mam, znajomego też to wkurza.

http://easyanticheat.userboard.net/t126-win7-aero-bug - nawet tu o nim piszą…

Pomaga restart explorer.exe no ale M$ powinien coś z tym zrobić… Może wyszła na to jakaś łatka ?

2. Czasami, a w zasadzie ostatnio codziennie system zaczyna mielić dyskiem(trwa to kilka minut) - wchodzę w men. zadań - patrze a tam svchost.exe najbardziej szaleje, wchodzę w Monitor zasobów -> zakładka dysk a tam: hddj.jpg

Polecenie “TASKLIST /SVC” wyrzuca:

(...)

svchost.exe 1004 AudioEndpointBuilder, CscService, hidserv,

                                   Netman, PcaSvc, SysMain, TrkWks,

                                   UmRdpService, UxSms, Wlansvc, wudfsvc

(...)

Widać że to coś systemowego, z tym problemem też się spotkałem na innych forach lecz nie było tam poprawnego rozwiązania - pisali coś o SuperPrefetch żeby go wyłączyć ale za niego odpowiada chyba inna usługa, nie ? Wykluczyłem też Defendera, Avasta i Defragmentator - są w harmonogramie ale zazwyczaj w godzinach nocnych. System raczej mam czysty, dbam o niego, pracuje nawet na koncie standardowym a programy instaluje poprzez “Uruchom jako…” (przyzwyczajenie z Linuxa troche i z sudo…). Dodam jeszcze że mój dysk to Samsung F1 500Gb 16mb cache (HD502IJ) - piszą w recenzjach że ponoć cichy, ale jakoś ostatnio wyjątkowo zaczął mnie drażnić :stuck_out_tongue:

Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Pozdrawiam

Dawid

co do 2 pytania to chodzi wlasnie i SuperPrefetch (wstepne ladowanie do pamieci),usluga ktora go uruchamia nazywa sie SysMain ktory jest uruchamiany za pomoca tego svchosta,takze jak to zatrzymasz to z dyskiem powinno byc lepiej,

a co do 1 ,to moze aktualizacja sterownikow? no chyba ze aktulne,to trzeba czekac na jakas poprawke z MS

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: O aktualizacji sterowników grafiki nie pomyślałem - wykonam, a usługę tymczasowo wyłączę i zobaczę jakie będą efekty tego ;]