2 problemy z laptopem

witam mam dwa problemy z laptopem:

  1. dotyczy nagrywarki dvd objawy są takie ze nagrywarka czyta i nagrywa cd, czyta dvd lecz nie moze nagrać dvd w nero wyskakuje bład kalibracji mocy

  2. drugi porblem to jest taki że laptop przy skanowaniu jakim kolwiek natywirusem wylącza sie po przekroczeniu 50% skanowania

  1. prawdopodobnie masz napęd Combo. (czyli taki ktory czyta CD i DVD lecz nagrywa tylko to pierwsze)

  2. nie wiem co może być źle, ale spróbuj zrobić skanowanie w trybie awaryjnym a podłączonym zasilaniem. Może jakiś wirus wyłącza Ci komputer.

  1. Combo raczej nie mam bo mam tego laptopa 2 lata i nagrywała mi plytki bez problemu dopiero jakis miesiac temu takie cuda sie porobily dokladnie mam model NEC ND-6500A

  2. Co do tego przeskanowania to zaraz jeszcze sproboje w trybie awaryjnym przeskanowac i dam znać co i jak ale dodam tez ze formatowalem dysk i tak samo dzieje sie po swierzej instalacji nawet partycje byly usuwuwane i instalowany byl linux w celu sprawdzenie nagrywarki no ale zobacze co mi wywali pod trybem awaryjnym

Błąd kalibracji mocy lasera miałem w swojej nagrywarce DVD na kompie stacjonarnym. Pomagała początkowo zmiana nośników na lepsze. Potem oddałem nagrywarkę na gwarancję, bo już nic nie szło nagrać. Wymienili laser i śmiga jak nowa :slight_smile: