2 problemy z nowym kompem

witam!

W marcu kupiłem nowy komputer(skłdalem go sam) i od samego początku były z nim problemy, ale z częscią udało mi się poradzić…

niestesty nie wiem co z tymi dwoma:

  1. mam problem z danymi przechowywanymi na dysku, tzn. mam np. dane spakowane rar’em i przy próbie rozpakowania wyskakują mi błędy crc, dzieje się tak rownież z różnymi plikami instalacyjnymi np. jakimiś demami spakowanymi do exe( przy rozpakowywaniu są problemy z różnymi plikami, ale najciekawsze jest to że w różnych etapach rozpakowywania/instalacji),

tak samo dzieje się z obrazami płyt, ale np. z filmami nie ma problemu…

problem raczej nie leży po stronie dysku twardego, ponieważ niedawno kupiłem nowy, a przy danych na poprzednim dysku działo się to samo…

  1. nie wiem czy to normalne, ale gdy np. wybieram opcje na filmie otwórz za pomocą to ekran robi się na chwilke czarny…tak samo dzieje się gdy robie opcje zaawansowane przy: właściwosci:ekran/ustawienia/

mój sprzęt: athlon 4400 (dual core), 2gb pamięci ram w dualu(GEIL’e) karta graficzna geforce 7900GT płyta główna Asus a8n5x

Co proponujecie mi zrobic??nie chce oddawać kompa do serwisu i czekać 2 tygodnie albo i więcej, ponieważ potrzebuję go do pracy…

dany2006 proszę o używanie polskich znaków w pisowni.

To normalka

Plik byłpakowany w nowszym WinRarze niz ty masz na kompie.Zainstaluj najnowszego i bedzie O.K.

wsio :smiley:

plik niestety nie był spakowany nowszym winrarem bo takie coś mi się często zdarza i mam najnowszego winrara…

to archiwum jest moze uszkodzone,sprobuj naprawic

chyba mnie nie rozumiesz, to sie nie dzieje z przypadkowym archiwum, takie przypadki mialem wiela razy…pliki ktore lezaly na dysku i kiedys byly sprawne tez nagle nie da sie rozpakowac…

Ad 1.

Czy coś w kompie nie jest kręcone.

Czy jest napewno nowa taśma sygnałowa dysku.

I bym sprawdził pamięć:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

nic w kompie nie kręciłem bo nie miałem takiej potrzeby, a zależy mi na stabilnej pracy, taśma jest na pewno nowa…zaraz sprawdze pamięci.