2 problemy z systemem XP SP2

Witam

Wylaczylem automatyczna aktualizacje i wyskakuje mi podpowiedz na pasku zadan (kolo zegarka) z informacja ze aktalizacja jest wylaczona czy wie ktos jak to wylaczyc poniewaz nie chcem z tego korzysta…

moim drugim problemem jest zanik polskich znakow w menu zadan ktore wyglada tak:

blad3jd.th.jpg

czy wie ktos jak to mozna naprawic i czego to wina…

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Masz inny styl - może to jego wina - sprawdź styl domyślny czy jest ok :slight_smile:

Wyłączyć te dymki można tak:

Start => Ustawienia => Panel sterowania => Centrum zabezpieczeń => Zmień sposób informowania Mnie przez centrum zabezpieczeń => Odznacasz to o czym nie chcesz aby Cię informowało i potwierdzasz ustawienia :slight_smile:

Można to jeszcze zrobić przy pomocy programów (np. xp antispy) ale podany wyżej sposób jest najprostrzy.

Co do drugiego problemu to jaki masz ustawiony język ?? Przy ikonkach koło godziny powinienneś mieć taką ikonkę:

716042dff54e1ec8.png

kliknij na nią prawym klawiszem myszki i wybierz Ustawienia… I w okienku które się otworzy najlepiej ustaw tak (przynajmniej ja mam tak i jest wszystko ok).

c96658512fd5cf88.png

I powinno być ok. Po tym najlepiej zrób restart i wtedy to napewno powinno być ok :wink:

PS. Jeżeli na pasku nie masz tej ikonki klawiatury to do tych opcji możesz wejść również tak: Start = Ustawienia = Panel sterowania = Opcje regionalne i językowe = (zakładka) Języki = Szczegóły

Wylaczenie zapory, uruchom edytor rejstru i przejdz do kluczy::

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile

HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile

EnableFirewall = zmien z 1 na 0

Wyloguj

oraz mozesz powylaczac pojedyncze opcje:

Panel sterowania->centrum zabezpieczen->zmien sposób… odfajkuj co Ci

pasuje, lub bezposrednia ingerencja w rejestr:

Uruchom edytor rejestru, przedjdz do klucza:

HKLM/Sowtware/Microsoft/Security Center

Anti Virus Disable Notify = zmien na 1

Firewall Disable Notify= zmien na 1

Updates Disable Notify =zmien na 1

Wklej do Notatnika :

Z menu Notatnika => Plik => Zapisz jako => Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki => Zapisz jako FIX.REG. Kliknij dwukrotnie na ten plik, restart kompa.

To nic nie da. Te ustawienia nie zmieniają czcionek. Może zmień po prostu czcionki w ustawieniach ekranu (PPM na pulpit -> wygląd -> zaawansowane).

MaYsTeR Nie wiem jak to jest z rejestrem ale chyba brakuje w tym FIX-ie nagłówka i może niezadziałać :roll:

Więc raczej powinien wyglądać tak:

bardzo serdecznie dziekuje za pomoc, wszystko teraz dziala jak nalezy co bardzo mi sie podoba :slight_smile:

mam jeszcze jedno pytanko odnosnie udostepniania plikow czy ktos wie jak wylaczyc haslo sieciowe (musi byc ustawione jakies domyslne)poniewaz ja zadnego nie ustawialem a nie moge wejsc naswojego kompa z drugiego kompa na ktorym znajduje sie win98se, moj system to XP SP2 wraz z wszystkimi aktualizacjami…

Pozdro