2 pyt odnośnie pamięci ram

mam taki problem: obecnie mam 512 ram 400MHz w dwóch kościach po 256. chciałbym dokupic sobie 1 gb w jednej kosci. i teraz mam problem. gdzie moge sprawdzic jakiej firmy mam obecne pamieci??? czy zaleca sie dokupienie pamieci tej samej firmy czy wystarczy zeby miały tak samo jak stare po 400 MHz???

kupuje się raczej ram tej samej firmy jaką posiadasz.

Do sprawdzenia wystarczy everest bądź rozkręć komputer wyjmij kość idź do sklepu poproś o taką samą tylko większą

Parametry pamięci możesz sprawdzić np. przy pomocy System Information for Windows

A co do tego jaką kupić - najkorzystniej (najmniej ewentualnych kłopotów) taką jak już zainstalowane. Czyli z takim samym taktowaniem, liczbą CL itp, itd. Tej samej firmy może być ale nie musi. Z zastrzeżeniem jak wyżej.

I jeszcze… Możesz też kupić pamięć o lepszych parametrach byle tego samego typu - DDR, DDR2 itp, itd. Całość będzie pracowała z prędkością najsłabszej kości. Musisz tylko pamiętać, żeby zamontować je w odpowiedniej kolejności w gniazdach - od najwolniejszej do najszybszej. Tak aby BIOS poprawnie je obsługiwał i np. nie próbował wymuszać pracy z większą prędkością (na podstawie parametrów pierwszej kości) powodując kłopty z działaniem następnych.