2 pytania w sprawie programów na komórkę


(RyleC) #1
  1. Czy dostępne są skanery antywirusowe na komórkę? tzn ściągam z netu np grę, skanuję i po upewnieniu się, że jest ''bezpieczna'' to wrzucam ją na komórkę?

  2. Czy każda gra o danej rozdzielczości (np 240 x 320) działa na komórkach o takim wyświetlaczu? tzn pomijając moc obliczeniową komórek, to czy takie oprogramowanie nie jest oddzielnie pisane pod Nokie, a oddzielnie pod motorolę?


(adam749) #2
  1. Grę możesz przeskanować antywirem w kompie, każdy antywir skanuje archiwa.

  2. Gra o rozdziałce 240x320 działa na komórkach o takim wyświetlaczu, to chyba jasne, ale jak wyświetlacz będzie za mały lub za duży to gra będzie ucięta lub mała na wyświetlaczu.

PS. Co do 2 to tak jest w SE, ale w innych chyba też tak samo.


(Stały_bywalec) #3
  1. Jest santyvir na komórkę, ale komórka musi posiadać symbiana albo windows mobile. 2 Gra powinna dzialać na wsyztkich telefonach. Instalowa gre na o rozdzielczosci 240x320 na symbianie jak i w SE i dzialala na obu. była to palikacja java.

(slawex1983) #4

Nawet, jeżeli znajdziesz grę pod konkretny wyświetlacz, to nie znaczy, że będzie ona dobrze działać. Czasami klawisze nie działają właściwie lub gra nie chce się uruchomić. Np. mam grę Piraci 128x160 i działa dobrze poza tym, że nie jest na cały ekran. Ściągnąłem wersję na 176x220 (na V3i) i gra się nie uruchamia.


(RyleC) #5

dziękuję