2 pytanka: pojemnik z tuszem i zużycie prądu

Witam, mam dwa pytanka:

  1. Czy możliwe jest odetkanie dysz w pojemniku z tuszem do drukarki?

Mam z tym problem, bo jakiś czas temu skończył mi sie tusz i po dwóch miesiącach kupiłem nowy. Dostałem taki “przyrząd” do ładowania, załadowałem a tu nic. Wygląda na to że dysze są zatkane i jeśli nic z tym nie da sie zrobić to będe musiał kupić nowy pojemnik.

  1. Ile prądu zuzywa średnio komputer w ciągu doby podłączony 24/h.

W moim przypadku podpięty jest do niego:

monitor MAG InnoVision 796PF

procesor Athlon Xp 2000 MHz (2400+)

karta graficzna GeForce FX5200

dysk Samsung 80GB

modem Sagem F@st 800

Chodzi mi o obliczenie jak wysoki byłby racunek miesięczny za prąd zużywany przez komputer gdyby był włączony przez 24/h

Pozdrawiam

Pojemnik tyłkiem w gorąca wode i moze sie zmiękczy. Albo spirytus na wacik.

Prądu mało.

hmm a gąbka nie nasiąknie wodą?

W gorącą wode ta strona która drukuje - ale tylko troche. Wacik - taki zeby nie zostawiał kłaczków.

czyli, że nie zamocno zanurzać czy że tylko na chwilę?

Nie za mocno w znaczeni nie za głeboko. Chiodzi o to żeby ten zaschniety tusz zmiękł i wyciekł.

około 100-200Watt/h (mniej w spoczynku więcej w stresie) średnia 150watt/h , 150x24=3.6kwh , nie wiem jaki teraz jest całkowity koszt 1 kilowata, przez miesiąc troche kasy się uzbiera do zapłacenia.

Zobaczyłem ostatni rachunek z prąd i wyszło że płace ok 40gr/kwh.

Kalendarz Xp obliczył że komputer włączony był (w maju) 40 godzin.

Średnie zużycie 0,15kw/h więc pomnożyłem to przez 40 godz. i wyszło 6kw/h.

Z tego wynika że jak dotąd zużyłem prąd o wartości 2,4zł

Mój komputer nie pracuje w jakichś extremalnych warunkach. Głównie to przeglądam internet więc myśle że wykorzystanie prądu jest mniejsze niż 0,15kw/h

I teraz pytanie, jak wiarygodne są te wyniki (o ile % w cenie mogłem sie pomylić?)

A cena 1 kWh to chyba 0,4 zł. Czyli za komputer pracujący non stop przez mieciac nie zapłacisz wiecej jak 2 złote. :slight_smile:

http://www.energa.pl/kalkulator_energii … latory.xml

Nie no 2 zł to na pewno nie. U mnie komputer nie chodzi 24 na 24… i cena to conajmniej od 20 do 30 zł. Patrze wg cen… jak nie miałem komputera… ale 2 zl to chyba za godzine :stuck_out_tongue_winking_eye:

szkoła chyba be w dodatku ten kalkulatorek co dałeś w linku sam za siebie mówi

f4e54a9af3efa35b.jpg

miesięczne zużycie przy właczonym kompie 24h wynosi ponad 40zł przy czym zmieniłem na minimalne zuzycie energi przez kompa na 150watt , kalkulator sugeruje 300watt przy czym te 300watt to zapewne nie max a srednia a przy 300wattach wychodzi już ponad 80zł, z tego co się oriętuje to po nabyciu kompa moje rachunki za prąd wzrosły o około 20-25zł miesięcznie przy czym komp pracuje średnio około 10godzin

Nie w te okienko spojrzałem. Sory

Zbych1 dokładnie.

Jeden który się skapnął. Dlatego mówie że też mi to nie pasuję.