2 routery neostrada

Siema posiadam internet od orange a dokładnie neostrada i jest taka nieprzyjemna sprawa ze prawie codziennie mimo tego ze jest wolne to moj tata wylacza router z gniazdka o godzinie 24. Chciałbym temu zapobiec, kupiłem 2 router od tp linka. Router od neostrady to funbox 2.0. Mam w domu 2 gniazdka ADSL. Czy da się zrobić tak ze gdy głowny router funbox zostanie odpiety od zasilania a ja odpale tp linka to bedzie to dzialac i da mi internet ? Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Zasada taka że tylko jeden może chodzić. Nie wiem jak wygląda instalacja u ciebie ale jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział. Zwróć uwagę czy masz usługę ADSL czy VDSL bo funbox obsługuje to i to

własnie chce zeby chodził jeden w jednym momencie tzn. Funbox chodził w dzień a gdy zostanie wylaczony to w nocy bedzie tp link działal. Raczej mam ADSL

Jaką masz prędkość internetu wedle umowy?
Do 10 oraz 20Mb/s - ADSL 2+
Do 80Mb/s - VDSL

20mbs

Jak kupisz odpowiedni router to będzie działać.

Odpowiedni tzn ? Kupiłem Tp link TD-W8961N

a jak mam ten nowy skonfigurować bo póki co to ten tp link totalnei nie działa, wylaczylem funboxa i zrobilem ta wstepna konfiguracje na tp link, wylaczylem dhcp i nie ma internetu.

DHCP zostaw włączone. Wyłącza się go czasami kiedy korzysta się z dwóch routerów na raz a jeden ma pracować jako AP. W twoim przypadku jest inaczej

coś jeszcze właczyć / wyłaczyć zeby wszystko śmigało ?