2 routery po kalbu w domu

Witam ! Z góry przepraszam za problem jak nie ten dział czy źle napisałem tytuł. Jestem laikiem w tych sprawach i przychodzę o pomoc.

Jestem po remoncie domu, internet mam puszczony przez kablówkę do routera do góry w pokoju, tam jest połączony router kablem z komputerem stacjonarnym, także, mam i wifi i internet w stacjonarnym kompie.

W trakcie remontu puściłem kabel również na dół z górnego pokoju do salonu, kabel internetowy oczywiście. Podłączyłem go sam itp wszystko działa i teraz o co chodzi.

Proszę mi wytłumaczyć czy dobrze myślę. Na dole potrzebuje internet w konsoli do gry, do telewizora oraz do dekodera od TV. Na dole mam tylko jeden kabel, a więc mogę zrobić tak, że kupię kolejny ten sam router podłącze do niego ten kabel z góry i z niego pociągnę do tych 3 urządzeń kabel do internetu ? oczywiście każdy osobny ?

Jesli tak, to czy trzeba konfigutować ten router na dole od nowa jeśli kupię nowy ? Czy po prostu jak połącze go z górnym routerem przez kabel to będzie wszystko tak samo na WiFi ? jak na górze ?

Kup po prostu switch.

tzn ? Możesz mniej więcej rozciągnać temat bo nie znam się naprawdę.

A już wiem, a jaki możesz polecić do internetu 200 mb/s ?

Każdy jeden, byleby był gigabitowy.

np taki ?

Jak wygląda konfiguracja ? Czy tylko podłączam kabelki i to wszystko ?

Tego się nie konfiguruje.
Sorki, ten akurat tak, ale Tu takiego nie potrzebujesz. Kup zwykły, niezarządzalny.

Nic nie konfigurujesz. Podpinasz kabelki i działa. Ten TPLINK jest zarządzalny a ty tego nie potrzebujesz. Kup dowolny niezarządzalny switch gigabitowy.

BTW
Nawet zarządzalny switch będzie działał od razu po wyjęciu z pudełka.

Możecie doradzić jaki dokładnie ?

Jak szukasz na allegro to np. taki:

Czyli do niego podłączam ten kabel od routera i z niego ciągnę do konsoli, tv czy dekodera tak ?

dokładnie tak

BArdzo dziękuje za pomoc !