2 Routery to oddzielny ping?

Witam,

Od ponad 6 miesięcy mam problem z dużym pingiem, kiedy tylko mój tata wejdzie na internet na swoim kompie, i tu mam pytanie.

Czy jeśli kupiłbym drugi Router to mielibyśmy oddzielny ping? Czy jest to możliwe by np. on miał 50% internetu a ja drugą połowę i przy tym by nie zmieniać ceny za internet. Mam internet z Dialogu.

Nie nie będziesz miał oddzielnego pingu. Sprawdź czy twój router obsługuje QoS i za pomocą tej opcji wydziel pasmo oddzielne dla siebie i dla ojca.

To może sugerować że ma na swoim kompie jakiegoś wirusa lub inny syf który powoduje duże obciążenie łącza, chyba że ściąga coś z torrentów z pełną prędkością co powoduje duży ping.

Inną przyczyną może być że router nie wyrabia przy dużym obciążeniu, miałem tak ze swoim stary routerem że jak tylko odpaliłem jakiś program do torrentów router zaczynał nie dawać sobie rady z dużą ilością połączeń i wzrastał mi ping (nawet bez faktycznego ściągania czegokolwiek).

Chyba raczej ściąga coś z torrentów. Niedawno robiłem formata z powodu błędu w Punkbusterze, więc żadnego wirusa ani syfu raczej nie mam.

A jeśli chodzi o ten QoS, to jaki router proponujecie? Poszukałem trochę w google i znalazłem “ROUTER LINKSYS WAG200G-EU” co o nim sądzicie?

Zix , ale mi chodziło o to że on może mieć wirusa na swoim kompie a nie ty na twoim.

Zresztą sam fakt że był niedawno robiony format wcale nie oznacza że nie ma wirusa, wirus mógł przetrwać na np. innej partycji albo na innym dysku lub pendrivie - infekcje przez pendriva są obecnie chyba najczęstsze…

Niekoniecznie, wystarczy, że ktoś odpali jakiś filmik na Youtube, czy innym tego typu serwisie i o graniu można zapomnieć. Tak jest u mnie, gdy ktoś ogląda filmiki na YouTube można zapomnieć o swobodnym graniu on-line, opóźnienia w grze na poziomie 200-400ms to norma, nawet QoS w routerze nie pomaga, a tak to 25 maksymalnie 50ms mam.

Pozdrawiam!