2 Routery w domu

Cześć siedząc sobie i przeglądając internet wpadłem na całkiem ciekawy pomysł. Zacznę od tego że posiadam kompa stacjonarnego na górze a na dole stoi router bo jest do niego podpięty ps3,n, etc a na górze posiadam też gniazdko telefoniczne. Obecnie uzywam routeru Netiaspot aczkolwiek posiadam tez router Asusa. Teraz czas na moje pytanie czy jest możliwość podłączenia tego routera assusa na górze do gniazdka telefonicznego abym mógł go podłączyć kablem do kompa ponieważ mam grube ściany i na górze mam 1,2 kreski i następuję dosyć często przerwanie sygnału więc takie rozwiązanie byłoby idealne :slight_smile:

podaj konkretne modele routerów

Asus WL-AM604g i Netiaspot-957C00

Dodane 30.03.2013 (So) 21:15

Znaczy się co do Asusa jestem pewien ale patrzę i szukam a netiaspot to każdy ma po prostu Netiaspot nie ma żadnych numerów

Nie możesz podpiąć 2 routerów do tej samej linii telefonicznej

może opcja “bridge mode” w asusie?

dzięki czemu podłączysz asus’a do netiaspot i masz “przedłużacz”

a acces point bo raczej o tym myślałem ?

Dodane 31.03.2013 (N) 12:06

Znaczy się tak z tego co czytałem to podłączenie 2 routerów pod jedna sieć telefoniczna odpada więc pozostaje tylko wzmocnienie sygnału pierwszego poprzez podłączeniem go kablem do netiaspot . A więc tak z tego co czytałem trochę się pogubiłem więc czy mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak to skonfigurować żeby działało i Asus wzmacniał sygnał netiaspot a nie go zakłucał bo podłączenie poprzez kabel odpada niestety.