2 routery -- wysyłanie odbieranie ? zdj foto

Więc tak powiedzmy że odpalam u siebie neta w domu na routerze bezprzewodowo i jade 2 km dalej ,tak stawiam router i on odbiera sygnał z pierwszego routera i wysyła na laptopa bezprzewodowo rozumiecie ? :slight_smile:

FOTA

2123838.jpg

Czy może jest inna możliwość

Tylko nie piszcie o panelówkach czy jagach ,chce tak jak napisałem :slight_smile:

Tak, potrzebny Ci router z funkcją “access-point”, anteny i chyba jakiś wzmacniacz… I muszą się widzieć nawzajem - żadnych przeszkód terenowych.

One: nie ma bata, żeby to na standardach antenkach chodziło, jak zobaczy drugiego AP to będzie nieźle.

Two: Universal Repreater kiepsko działa, więc by trzeba APC/WISP i dopiero AP.

Ja wiem że bez przeszkód :slight_smile: tylko chodzi mi o to jak to po kolei ustawić na 2 routerze :slight_smile:

Praktycznie już napisałem, bo nawet nie podałeś jaki masz sprzęt :stuck_out_tongue: Więc nie wiadomo czy posiada WISP czy APC.

Na AP sobie zdecyduj co chcesz sam ;p na WISP dałbym TP-LINK 543G, on by odbierał, od jego jednego LANa TP-Link 501G i on by przesyłał do Twojego laptopa. Serwer DHCP dla laptopa byłby TP-Link 543G który odbiera, TP-Link 501G byłby przeźroczysty dla laptopa i tylko mu “podawał” net bezprzewodowo.

To jest Moja propozycja, kwestia czy masz sprzęt już, czy dopiero chcesz kupić.

A bez anten OFC się nie obejdzie, no ale skoro nie chciałeś, żeby tutaj coś pisać o yagach itp. to albo sam wybierzesz albo będziesz próbował zrobić po swojemu, szczerze mi to lotto.

Dzięki Bolo92 masz pozytywa :wink: