2 różne instalacje OFFICA na jednym komputerze?

Witam.

Posiadam bardzo dużo plików, dokumentów w programie Microsoft Office Excel 2003. Ich utrata odbiła by mi się po kosztach. Jestem teraz postawiony przed dylematem, otóż posiadam zainstalowanego na komputerze oryginalnego Offica 2003 Professional, z którego jestem bardzo zadowolony. Natomiast od niedawna posiadam najnowszego Offica 2007 “dla Użytkowników Domowych” - również oryginalna wersja. Teraz zastanawiam się czy istniałaby taka możliwość aby z Offica 2007 zgrać Excela, nie usuwając starszej wersji Excela 2003. Czy te obie wersje tego programu nie gryzłyby się ze sobą, mógłbym używać ich przemiennie bez żadnych konsekwencji utraty plików? Zależy mi na tym aby na dysku pozostał Excel 2003.

Pozdrawiam.

Jeśli zainstalujesz Office 2007 to te dokumenty będą otwierane przez tego najnowszego Office’a.

Tak. Podczas instalacji musisz wybrać nie uaktualniaj i nie usuwaj poprzednich wersji.

Po zainstalowaniu nowej wersji będziesz mógł zmienić domyślny programy dla plików .xls.

Menu Start / Panel Sterowania / Opcje Folderów - zakłądka Typy plików - naciskasz klawisz x tak długo, aż pojawi się XLS, wybierasz Zmień i wskazujesz na Excel 2003 (ew. szukaj… i wskazujesz stargo Excel-a.

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. Natomiast mam jeszcze jedno pytanie, czy to prawda ,że pliki xls bądź doc z nowego Offica 2007 czasami nie mogą zostać otwarte przez te ze starego Offica np. 2003 ? Pytam się oto bo swego czasu napisałem dla przyjaciela dokument .doc w nowym Worldzie z 2007, to chłopak nie mógł go otworzyć, a miał Worlda z 2003

Nie powinno być problemów z otwieraniem plików .doc .xls w starzych wersjach, ale wiadomo, wszystko może się zdarzyć.

Starsze wersje możliwe, że nie otwierają nowych rozszerzeń [domyślne] w Office 2007 np. .docx .xlsx

Nie chyba, ale na pewno. Dokumenty Office, zapisane w formacie

xlsx czy docx są otwierane jedynie w Office 2007.

Chyba, że zainstalujesz specjalną nakładkę,

dostępną na stronie Microsoftu

Tak. Dokładnie jak piszesz.

To jest bardziej opisane (dla zainteresowanych): http://liveoffice.pl/2007/11/17/jak-otwierac-pliki-docx-xlsx-pptx/

ale pytanie było o plik .doc utworzony w office 2007 a nie o plik docx