2 Różne kości ram


(Bestman.) #1

Hejka, mam pytanie czy jak posiadam tą kość - http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-red-ddr3-1600-cl9-bulk-4-gb-tld34g1600hc901bk-617228/ to jak jeszcze dokupię tą : http://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr3-4gb-1600mhz-cl10-hx316c10fb-4-637828/ to czy nie będzie żadnego problemu z nimi ? :wink:


(_abrakadabra_) #2

Z reguły nie zaleca się wsadzać dwóch różnych kości (mogą wystąpić problemy z ich współpracą), więc dlaczego nie kupisz drugiej “takiej samej” (z tego co widzę różnią się tylko blaszką na pcb bo parametry mają takie same) ? :

 

http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-red-4gb-ddr3-1600-tlred34g1600hc9bk-667702/


(Bestman.) #3

Po prostu planuje kilka rzeczy kupić z morele,więc chciałem “zaoszczędzić” A mam jeszcze pytanie, czy lepsze będą te Vulcany czy te HyperX Fury.A jakie jest prawdopodobieństwo problemów z współpracą ? :slight_smile:   


(_abrakadabra_) #4

Prawdopodobieństwo jest takie, że albo będą działać albo nie ;

W zasadzie gołym okiem różnicy nie zauważysz w ich działaniu.

Więc albo kupisz vulcany albo sprzedasz obecne i zakupisz zestaw 2x4GB innych kości.


(Bestman.) #5

Dzieki, więc wychodzi na to że nie “zaoszczędzę” :P 


(_abrakadabra_) #6

Tylko te vulcany są w morele (zmieniłem link w pierwszym poście).


(XMan) #7

Najpierw należy wejść na stronę producenta płyty i sprawdzić listę obsługiwanych pamięci.

Jeżeli będą problemy to można jeszcze sprawdzić zamianę na slotach…


(Bestman.) #8

Jeżeli chodzi o płytę to MSI B85 -G43 :slight_smile: Na stronie producenta pisze że da rade nawet na 64 GB więc z 8 sobie na pewno poradzi :wink:

 

Faktycznie , wprawdzie wizualnie inne ale specyfikacja ta sama ;) 


(scripter1) #9

A ja dla odmiany napiszę że choć nie zaleca się stosowania kości różnych producentów nawet o identycznych parametrach z powodu możliwości wystąpienia problemów z ich wzajemną kompatybilnością to wcale nie musi to oznaczać ę takie problemy się pojawią.

Dla przykładu ja w swoim lapku dołożyłem drugą kość pamięci 1GB (miałem jedną kość 1GB) nie tylko innego producenta ale też o innych parametrach (wyższa max częstotliwość, inne CasLatency) i działają mi one ze sobą bardzo dobrze pracując w dodatku w Dualu.