2 switche 5p czy 1 switch 16p?

Witam
jako że z czasem dotychczasowy sprzęt się rozrastał zaczęło brakować możliwości podłączeń i tym sposobem od niedawna do routera mam podłączone 2 switche TP-Linka 5- portowe (najprostsze wersje) no i oczywiście siłą rzeczy jeden switch jest połączony z drugim.
No i pytanko brzmi czy z uwagi na sprawny przesył danych (chodzi gł o obraz na 2 telewizorach i z rejestratora kamer, który lubi się czasem zacinać) lepszym rozwiązaniem nie byłoby zstąpienie dwóch 5-portowców jednym 16-portowcem?
Czy jest szansa na zminimalizowanie zacięć obrazu w? Czy też taka zamiana nie będzie zauważalna? Jako 16-portowy widziałbym też TP-Linka w najprostszej wersji (np TL-SF1016D)…
Proszę o opinie

Cześć, nie piszesz gdzie są te zacięcia obrazu. Nie piszesz też jaki masz model tych switchy, oba 1Gbit? Nie piszesz jakie masz kamery. Ogólnie czy wąskim gardłem nie jest np. switch 100Mbit, bo ten co tutaj pokazałeś to też 100Mbit.

dzięki za odp. Zacięcia obrazu (+kolorowe plamy) są z obrazu z rejestratora. Kamery Hikvision są 2, obraz FHD, switche to bodajże modele 105D a telewizory to tez tylko FHD (Sony Bravia) i tam zacina sie czasem obraz z Netflixa oraz z lokalnych transmisji. Więcej szczegółów jak wrócę do domu :wink:

Czyli zwykłe switche 100Mbit. Na pewno będzie lepiej wymienić na gigabitowe. Jeżeli masz te switche jeden przy drugim to moim zdaniem lepiej kupić jeden większy. Może wystarczy ci jeden 8-portowy?

Piszę z pamięci ale coś mi po głowie chodzą Tl-Sg 105 lub 1005 a to chyba urządzenia 1000 Mbit

Jeżeli switche są gigabitowe to nie nie powinno wystąpić zacinanie przy tej ilości urządzeń. Może masz jeden taki jeden taki? Może też być tak że jeden z nich jest uszkodzony.