2 systemy, 2 dyski - odpalane osobno

Mam taki problem, nie wiem jak to zrobić by zainstalować 2 systemy (Win XP i Win 7 lub 8) na 2 osobnych dyskach.

W sumie to nie jest ten problem, problemem jest to, że odpalając dysk z systemem XP nie widzi on całkowicie drugiego dysku, nie ma do niego dostępu, ani nic z tych rzeczy. I czy mógłbym odpalać dyski inaczej niż za pomocą menu bootowania?

Tak, by w inny sposób je wybierać.

W Biosie ustawiasz kolejność dysków jaką jesteś zainteresowany i wtedy widzi oba dyski. Miałem tak ale nieraz są problemy typu: dysk z XP (system) chce naprawiać “niespójność” dysku z 7 i odwrotnie (oba na NTFS). Nie występuje to cały czas ale się zdarza.

można zainstalować na dysku ‘’ c’’ system win7 a na dysku np. ‘‘D’’ system win XP. a przy włączaniu komputera system poprosi cię który ma być używany . nie instaluj dwóch systemów na jednym dysku. w razie kłopotów z jednym systemem masz do wyboru drugi system 8) pisze to z własnego doświadczenia.

“Odpalając dysk z systemem XP nie widzi on całkowicie drugiego dysku, nie ma do niego dostępu, ani nic z tych rzeczy.”

Nie chodzi o partycje tylko dyski.

to trzeba przestawić zwrotki z styłu dysku… system na master a drugi dysk na slare

Czyli dokładniej co zrobić? W tyle ma coś być i to przestawić, tak?

gallery/image_page.php?album_id=172&image_id=5551 tu masz obraz i według instrukcji ustaw odpowiednio dyski