2 systemy - jak to działa?

Tak więc, zamierzam kupić dysk 250gb i zainstalować na nim oprócz xpka windows viste ultimate dla dx10 i w przyszłości dx11. Tu nasuwa się pierwsze pytanie: 64bit czy 32? Nigdy nie miałem dwóch systemów więc: jak zainstalować dwa systemy? czy spowalnia to komputer? jak przełączam między systemami?

Podziel dysk na partycje (przynajmniej dwie). Na jednej zainstaluj XP (najpierw), potem na drugiej vistę. Przy starcie komputera będziesz mógł wybrać system.

Nie spowalnia to komputera. Co do pytania 32/64, to pytanie czy Masz sterowniki pod wszystkie urządzenia dla systemu 64 bitowego?

Podczas uruchamiania się kompa bedziesz miał możliwość wyboru. Jeżeli masz 64 bitowy procek to wez 64 bitową. Nie spowalnia to kompa lecz zabiera wiecej miejsca (2 OS).

Ogólnie czy to jest dobre rozwiązanie?

Zależy… tak naprawde po co Ci ta Vista? Rozumiem że możesz mieć dobry sprzęt i chcesz pograć w Crysisa na High z DX10 ale po kija to? Uważam że za duży spadek wydajności jest na 10.

Jeżeli nie masz sterowników pod wersję 64 bitową to nie instaluj jej, ponieważ będziesz miał problem z urządzeniami :smiley:

Instalujesz obydwa, z czasem przy starcie, będziesz wybierał jeden, ciągle ten sam system. Ten zostanie, a drugi wywalisz.

Vista tylko do gier z dx10, a jak coś nie będzie chodzić to od tego właśnie będę miał drugi system, jeśli vista przekona mnie bardziej to zostanę przy niej :stuck_out_tongue: martwi mnie tylko czy cały komp nie będzie przez to wolniejszy, mój kolega miał kiedyś 98 + xp i narzekał na błędy.

Jak będą na dwóch różnych partycjach (o odpowiednich rozmiarach), to nic nie zwolni.

A nie lepiej spróbować z nieoficjalnym Dx10 dla XP ? :slight_smile: Nie wiem tylko czy działa pod XP PL ale system nie padnie

To jest jakieś skomplikowane, poza tym ponoć błędy wywala (tak już na tym forum mi mówili :P)

Eh w ogóle po co Ci ta Vista? Z tymi całymi aero nieźle może wydajność spaść :confused:

DX10

Masz dysk twardy, dzielisz na dwie partycje i na jednej instalujesz XP (najpierw) potem Viste. Jeśli masz procesor 64-bitowy i stery to możesz śmiało Viste zainstalować, jeśli nie, odradzam.