2 systemy - jak to działa?


(Xqwzts1) #1

Tak więc, zamierzam kupić dysk 250gb i zainstalować na nim oprócz xpka windows viste ultimate dla dx10 i w przyszłości dx11. Tu nasuwa się pierwsze pytanie: 64bit czy 32? Nigdy nie miałem dwóch systemów więc: jak zainstalować dwa systemy? czy spowalnia to komputer? jak przełączam między systemami?


(Cosik Ktosik) #2

Podziel dysk na partycje (przynajmniej dwie). Na jednej zainstaluj XP (najpierw), potem na drugiej vistę. Przy starcie komputera będziesz mógł wybrać system.

Nie spowalnia to komputera. Co do pytania 32/64, to pytanie czy Masz sterowniki pod wszystkie urządzenia dla systemu 64 bitowego?


(Krzkaczor) #3

Podczas uruchamiania się kompa bedziesz miał możliwość wyboru. Jeżeli masz 64 bitowy procek to wez 64 bitową. Nie spowalnia to kompa lecz zabiera wiecej miejsca (2 OS).


(Xqwzts1) #4

Ogólnie czy to jest dobre rozwiązanie?


(Krzkaczor) #5

Zależy... tak naprawde po co Ci ta Vista? Rozumiem że możesz mieć dobry sprzęt i chcesz pograć w Crysisa na High z DX10 ale po kija to? Uważam że za duży spadek wydajności jest na 10.


(eyeti) #6

Jeżeli nie masz sterowników pod wersję 64 bitową to nie instaluj jej, ponieważ będziesz miał problem z urządzeniami :smiley:


(Cosik Ktosik) #7

Instalujesz obydwa, z czasem przy starcie, będziesz wybierał jeden, ciągle ten sam system. Ten zostanie, a drugi wywalisz.


(Xqwzts1) #8

Vista tylko do gier z dx10, a jak coś nie będzie chodzić to od tego właśnie będę miał drugi system, jeśli vista przekona mnie bardziej to zostanę przy niej :stuck_out_tongue: martwi mnie tylko czy cały komp nie będzie przez to wolniejszy, mój kolega miał kiedyś 98 + xp i narzekał na błędy.


(Cosik Ktosik) #9

Jak będą na dwóch różnych partycjach (o odpowiednich rozmiarach), to nic nie zwolni.


(Jaszek Kkj) #10

A nie lepiej spróbować z nieoficjalnym Dx10 dla XP ? :slight_smile: Nie wiem tylko czy działa pod XP PL ale system nie padnie


(Xqwzts1) #11

To jest jakieś skomplikowane, poza tym ponoć błędy wywala (tak już na tym forum mi mówili :P)


(Krzkaczor) #12

Eh w ogóle po co Ci ta Vista? Z tymi całymi aero nieźle może wydajność spaść :confused:


(Xqwzts1) #13

DX10


(Pawel Pieczyrak) #14

Masz dysk twardy, dzielisz na dwie partycje i na jednej instalujesz XP (najpierw) potem Viste. Jeśli masz procesor 64-bitowy i stery to możesz śmiało Viste zainstalować, jeśli nie, odradzam.