2 systemy, jak zastapić jeden z nich?

Mam zainstalowane 2 OS dysk C XP home i dysk D XP prof

chcę jeden z nich usunąć i zastąpić go linuksem do usunięcia jest XP Home bo jest mi już niepotrzebny a po za tym jest po francusku :smiley:

Problem w tym że pliki rozruchowe znajdują sie na dysku z XP Home. Jak odzyskać pliki Startowe XP i czy linuksa mogę zainstalować po XP

Z tym nie powinno być problemu, podczas instalacji linuksa sam on wykryje partycje windowsa i doda go do lilo lub gruba. Napisz ile masz partycji w systemie i jakiego są typu, a najlepiej ich dokładny rozkład. PPM na Mój komputer -> zarządzaj -> przejdź na zakładkę zarządzanie dyskami -> zrób screena i wrzuć go np na wklej.org

http://img338.imageshack.us/img338/4131/beznazwysy0.png

Partycje G , H , I są dysku z zewnętrznego więc ich nie bierzemy pod uwagę

Dwie partycje podstawowe i dwie rozszerzone, przy takim układzie pole manewru jest ograniczone,

Vaio - 34.69 (xp home), możesz usunąć podstawową i stworzyć w jej miejsce dwie partycje podstawowe system + swap, jest to bezpieczne rozwiązanie ponieważ nie będzie wpływało na partycje rozszerzone. Możesz zdecydować się na inny rozkład, no ale wtedy nie daję gwarancji, że Xp prof po takim zabiegu się uruchomi.

Jakie ?

Bo ja się już zastanawiam nad kompletnym formatem i instalacją wszystkiego od nowa ale wolałbym tego uniknąć za dużo wgrywania

Dobra jeżeli tak to wporządku…

A co radził byś formata ?? Bo wolał bym aby wszystko grało, Jak trzeba to posiedzę parę godzinek i po sprawie :wink:

Jak już coś robić to porządnie czyż nie ?

tores1977 , na twoim miejscu zainstalował bym wszystko od nowa, jednakże jeżeli chcesz spróbować innego rozwiązania to ok, opiszę co i jak ale niestety nie publicznie, operacja ta jest ryzykowna, a ja nie chcę w żaden sposób być odpowiedzialnym za ewentualną utratę danych jakiegoś innego usera który skorzysta z tej podpowiedzi (w sposób nieprawidłowy, nie biorę odpowiedzialności za umiejętności takiego usera), poprostu dmucham na zimne.

ok to pisz na pw lub mail lub gg

dobra za 15 min będzie…