2 systemy na jednym pc - Win 7 i 10 pytanie

Witam. Niedawno szwagier robił mi format laptopa i chyba po %%% wygrał system 32bit zamiast 64bit xD
I w sobotę właśnie chce zainstalować na drugim dysku win 10 i tutaj nasuwa się pytanie.
Bo w win 7 tej 32bit nie.dziala karta graf gdyż jest system w złych bitach i gdy zainstalował bym win 10 w 64bit to będzie wszystko dobrze działać i czy przy instalacji nowego systemu będzie działać sterownik karty sieciowej bo ogólnie na kompie wszystko działa
Proszę o pomoc :slight_smile:

Jak tu nie działa, prawdopodobnie na innym systemie też nie będzie działać -trzeba szukać przyczyny, a nie zmieniać system.

Taka sytuacja może nastąpić jedynie wtedy gdy producent wydał wyłącznie 64 bitowe sterowniki do karty graficznej. Jeśli jest sterownik na Win7 32 bit to go zainstaluj i będzie działać. Jeśli masz 4 GB ramu lub więcej to powinieneś zmienić system dla większej wydajniści działania. Odnośnie karty sieciowej, tutaj też wiele zależy od dostępności sterowników. Ogólnie to jeśli chodzi o Windows 7 i nowsze, to jedyne sterowniki jakie muszę dograć w swoim laptopie to te od czytnika kart SD. Resztę Windows ogarnia sam.

Czekaj bo wy nie rozumiecie chyba xD
Nie działa po prostu aktualizacja sterowników ogólnie sterowniki karty graficznej bo system jest w wersji 32 bitowej a powinien być w 64 i pytanie jak zainstaluje drugi system win 10 w 64bit to czy wszystko będzie działać bo na starym pc też miałem 2 systemy win xp i 7 :stuck_out_tongue:

A pobrałeś sterowniki dla wersji 32bit systemu? Pod tym względem, jak zaznaczył JNJN architektura systemu nie ma większego znaczenia, jeśli producent zapewnia wsparcie dla 32bit.

Nie ma

A może słusznie Ci szwagier zainstalował system 32-bitowy jeśli Twój laptop ma zbyt mało pamięci? Podaj ile ma RAM.

4gb miałem przy kupnie 64bit xD i śmigało
Mówię że był pijany XDDDDDD
A co do sterowników to pobierałem instalke ogólna sterowników NVIDIA i po prostu wyskakiwał błąd który oznaczał że błędną wersja systemu czyli 32bit

To raczej podaj firmę i model laptopa! Spod spodu laptopa.

Acer aspire 5750G

Oczywiście że są na stronie Acera stery dla win7/8 32 i 64 bit. Tutaj dla karty nvidii https://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/VGA/VGA_NVIDIA_8.17.12.8590_W7x86_A.zip?acerid=634650563346390754&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%205750G&OS=712&LC=pl&BC=ACER&SC=EMEA_20 ale wcześniej instaluj do intela i ster chipsetu.
https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/3475?b=1

Zacząć trzeba od zainstalowania faktycznie wersji 64-bitowej Windowsa 7 z użyciem sterowników ze strony Acer’a, a nie nVidii. Następnie zaktualizować system do Windowsa 10, 64-bitowego. Po tym można już wykonać ponowną, “czystą” instalację Windopwsa 10, 64-bit.

Spróbuję w domu te sterowniki zainstalować :stuck_out_tongue: a Astor pisze że chyba nie da rady

Jeśli sam producent udostępnia sterowniki na swojej stronie dedykowane do tego modelu to mało prawdopodobne aby nie działały.

Nie napisałem, że “nie da rady”, lecz wprost przeciwnie! Da radę, ale w odpowiedniej kolejności i z użyciem strony Acera, a nie nVidii.

Okej także pokombinuje w domu i się odezwę w temacie :slight_smile:
Dzięki jak narazie za pomoc :wink:

"ale wczesniej instaluj do Intela i ster chipsetu "
Czyli wchodzę na link wybieram win 7 32bit i tam wyskakuje parę opcji. Do do chipsetu znalazłem a do Intela pod czym szukać ?

VGA Driver.

1 polubienie

Jeśli zamierzasz przejść z Win7, 64-bit do Win10, 64-bit to te wszystkie sterowniki nie są ważne! Wystarczy abyś na “siódemce” miał połączenie z siecią, choćby przewodowe. Sterowniki są tutaj: https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/3475?b=1 Wystarczy LAN Driver i podłączenie sieci do laptopa.
Po zainstalowaniu Windowsa 7 (lub Win8/64, istotne by były legalne), połączeniu z siecią i pobraniu narzędzia Windows 10 Media Creation Tool, zaktualizuj Win 7 do Win10. Sterowniki do Win10 system zainstaluje automatycznie. Jeśli nie wszystkie, to odpowiednie poszukasz potem.

Siódemka mi wystarczy :wink: