2 systemy na komputerze, aktualny na rozruchowej D, Jak usunąć systemową C


(Adrianjasek) #1

Sytuacja wygląda następująco. Kupiłem komputer używany od znajomego, leżakował z rok nie używany, więc nie chciałem ryzykować zostawiając windows zainstalowanego na starym komputerze na 200GB dysku na wypadek jak by sprzęt był nie sprawny. I chciałem postawić system Windows XP na 1TB dysku napartycji E, która była wówczas obszarem nieprzydzielonym. Pierwszy dysk odpiąłem do instalacji. Ustawiłem wszystko standardowo boot w biosie z CD, instalator się uruchomił, ale wyskoczył błąd bodajże związany z Master Boot record, spróbowałem nie tylko na tej partycji ale i 2 pozostałych. 

Pomyślałem podepnę tylko 200GB dysk i spróbuje na tą nieszczęsna partycje C ( wtedy na dysku byla partycja C,D,E,F ) i miały inne rozmiary.Też wyskoczył błąd O_o ten sam. Pomyślałem hmm przeniosłem dane z partycji D,E,F na 2 dysk. Usunąłem partycje zostawiając tylko C, reszta była jako obszar nie podzielony, i w końcu windowsa się udało postawić. Ale teraz jest problem xD, nie mogę usunąć partycji C, opcja usun nie aktywna  :). Czy da się jakoś to zrobić?

 

Tak to aktualnie wygląda w AOMEI.

31ed77a584f4ea28m.jpg


(Kamilkwokapl) #2

Dyski dobrze podlaczyles? SATA 0 i SATA 1? W BIOSie dobrze ustawilem bootowanie z którego dysku ma lecieć system? Polecam zrobić refresh,czyli sformatowac dyski i postawić na nowy system. Dane przekopiowac na nośnik jakiś.


(rgabrysiak) #3

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(Adrianjasek) #4

System leci z D. Zresztą przy starcie jest opcja wyboru systemu. A z portami nie wiedziałem że to ma znaczenie :). jest 50/50 bo mam tylko 2 porty na plycie. 


(Piecia110) #5

jednym słowem nie zrobisz tego z jednego powodu drzewo partycji nie pozwoli ci na to mianowicie partycja C to nośnik podstawowy a partycja d i e to dyski logiczne wiec c nie ruszysz chyba ze od nowa sformatujesz całkowicie cały dysk i usuniesz partycje każdą po kolei