2 systemy operacyjne - podwójna instalacja aplikacji?

Witam. Proszę o odpowiedź na pytanie postawione w temacie. Czy przy zainstalowanych dwóch systemach operacyjnych (Vista i XP) konieczne jest podwójne instalowanie każdej aplikacji pod każdym systemem, czy aplikacja zainstalowana pod XP będzie mogła być uruchamiana z Visty i odwrotnie?

W szczególności interesuje mnie sprawa programów antywirusowych i pakietow bezpieczeństwa - czy należy zainstalować te same programy pod oboma systemami i cyz konieczna jest podwójna instalacja? Nie wolno przecież mieć dwóch antywirusów w jednym systemie, gdyż kolidują one ze sobą, jednak jak jest w przypadku dwóch systemów? I czy muszę pod oboma systemami zainstalować ten sam antywirus.

Proszę również o odpowiedź, czy instalując pakiet MS Office 2007 (licencja na 3 komputery) pod oboma systemami rzeczywiście wykorzystuję aż 2 z 3 możliwych instalacji - gdzieś o tym przeczytałem, jednak nie jestem co do tego przekonany.

Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Trzeba instalować dwa razy - jeden raz pod każdym systemem.

Na jednym systemie instalujesz normalnie.

Na drugim instalujesz aplikację z identycznie ustawionymi opcjami instalatora i w tym samym folderze, który został wybrany podczas pierwszej instalacji.

Najlepiej mieć osobny folder dla programów instalowanych jednocześnie na dwóch systemach.

W ten sposób oszczędzisz miejsce na dysku.

Zasadniczo tak, trzeba instalować dwukrotnie. Chyba, że wykorzystujesz programy zwane “portable”, czyli takie które nie zapisują żadnych informacji poza swoim katalogiem. Jeśli miałbyś taki program portable na partycji nie-systemowej to mógłbyś go używać z poziomu wielu systemów.

Systemy na osobnych partycjach są niezależne, więc instalujesz dwa razy.

To już pytanie do działu Licencjonowanie. Wg mnie instalując na 2 systemach wykorzystujesz 2/3 instalacji. Wszelkie wątpliwości powinno rozwiać przeczytanie licencji.