2 systemy operacyjne - podwójna instalacja aplikacji?

(Filippo Pawlik) #1

Witam. Proszę o odpowiedź na pytanie postawione w temacie. Czy przy zainstalowanych dwóch systemach operacyjnych (Vista i XP) konieczne jest podwójne instalowanie każdej aplikacji pod każdym systemem, czy aplikacja zainstalowana pod XP będzie mogła być uruchamiana z Visty i odwrotnie?

W szczególności interesuje mnie sprawa programów antywirusowych i pakietow bezpieczeństwa - czy należy zainstalować te same programy pod oboma systemami i cyz konieczna jest podwójna instalacja? Nie wolno przecież mieć dwóch antywirusów w jednym systemie, gdyż kolidują one ze sobą, jednak jak jest w przypadku dwóch systemów? I czy muszę pod oboma systemami zainstalować ten sam antywirus.

Proszę również o odpowiedź, czy instalując pakiet MS Office 2007 (licencja na 3 komputery) pod oboma systemami rzeczywiście wykorzystuję aż 2 z 3 możliwych instalacji - gdzieś o tym przeczytałem, jednak nie jestem co do tego przekonany.

Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

(deFco247) #2

Trzeba instalować dwa razy - jeden raz pod każdym systemem.

Na jednym systemie instalujesz normalnie.

Na drugim instalujesz aplikację z identycznie ustawionymi opcjami instalatora i w tym samym folderze, który został wybrany podczas pierwszej instalacji.

Najlepiej mieć osobny folder dla programów instalowanych jednocześnie na dwóch systemach.

W ten sposób oszczędzisz miejsce na dysku.

(Sawyer47) #3

Zasadniczo tak, trzeba instalować dwukrotnie. Chyba, że wykorzystujesz programy zwane "portable", czyli takie które nie zapisują żadnych informacji poza swoim katalogiem. Jeśli miałbyś taki program portable na partycji nie-systemowej to mógłbyś go używać z poziomu wielu systemów.

Systemy na osobnych partycjach są niezależne, więc instalujesz dwa razy.

To już pytanie do działu Licencjonowanie. Wg mnie instalując na 2 systemach wykorzystujesz 2/3 instalacji. Wszelkie wątpliwości powinno rozwiać przeczytanie licencji.