2 systemy Windows na 1 PC - możliwość instalacji

Siemka,

mam takie pytanie, czy mogę obok Windows 7 (bo na takiego mam aktualnie licencje) zainstalować jako awaryjny system taki sam też Windows 7 (z tym samym kluczem, czy to nie przejdzie), ewentualnie jak tak się nie da posiadam jeszcze 1 licencje na Windows Vista (wiem, że każdy go krytykuje, ale z tego co wiem jak wydano SP2 stał się dosyć stabilnym systemem). Windows XP też mam na niego licencje, ale odpada wiadomo dlaczego. Na Windows 8 i 8.1 licencji nie mam także też odpada.

Hej,

Nie, instalacja takiego systemy będzie niezgodna z licencją.

Nie ma najmniejszych przeciwwskazań. Sam przez ponad 2 lata pracowałem na Viście - zaczynałem od wersji od razu z SP1 - i system nie sprawiał problemów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok dzięki, to wezmę Windows Vista. Mam jeszcze jedno pytanie wiem, że powinno się pierw instalować systemy starsze potem dopiero nowszą wersję, ale mam system Windows 7 od ponad 2 lat i nie chcę go formatować, bo działa bardzo dobrze, czy mogę zainstalować system Vista jako ten 2 i będzie wszystko działało?

Hej,

Spokojnie - instalujesz system na innej partycji, więc odpowiedni wpisy w BCD powinny zostać utworzone. W czasie startu systemu powinien pojawiać się komunikat pytający o to, który system uruchomić. Tutaj nie ma wielkiego problemu, bo zarówno Vista, jak i siódemka korzystają z BCD. Inaczej byłoby, gdybyś chciał doinstalować do istniejącej siódemki Windows XP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok dzięki za info. Mam tylko jeden problem bo Windows 7 jest 64bitowy bo mam 4gb ramu, a Windows Vista jest 32bitowy, ale chyba nie będzie wielkiego spadku wydajności z tego powodu.

Hej,

Nie, nie powinno być spadku wydajności. Co prawda system nie zaadresuje poprawnie całej pamięci, ale to drobna wada. Sam na Viście 32 bitowej pracowałem z 4GB RAMu i nie zauważyłem problemów. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok dzięki za szybką pomoc jutro zainstaluje system jak będą problemy napiszę tutaj, ale raczej nie powinno być problemów partycje sam sobie podzielę.

Hej,

Czyli rozumiem, że wszystkie problemy, które opisałeś powyżej są rozwiązane i dodatkowy system startuje bez problemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak wszystko OK trochę się naszukałem, ale znalazłem rozwiązania :wink: Z początku była tragedia z Vistą bo ja mam na płytce Vista 32bit HP bez SP także beznadzieja, ale jak już zainstalowałem aktualizacje i SP2 od razu coś innego i musiałem paski itp powyłączać bo Vista z początku myślałem, że po 1h usunę ten badziew, ale jakoś poustawiałem sobie go pod siebie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Możesz zintegrować wszystkie poprawki do visty z posiadanym instalotem przy uzyciu http://www.dobreprogramy.pl/vLite,Program,Windows,12353.html