2 systemy windows xp na 1 kompie

Witam serdecznie : ) wyrzucałem dziś linuxa poprzez formatowanie jego partycji. Jednak instalator rozpoczął instalować xp na na formatowanym dysku :confused: w skutek czego mam teraz 1 xp działający i 1 na którym instalacja systemu się dopiero miała rozpocząć. W jaki sposób mogę anulować tą instalację i pojawiający się przy uruchomieniu kompa wybór systemów xp lub xp…

sformatuj jeszcze raz ten dysk. a zeby usunac wybieranie systemu skonfiguruj plik boot.ini

Znajduje się on na dysku C,tylko zaznacz wcześniej aby pokazywały się ukryte pliki.

Jeżeli nie wiesz co usunąć to plik powinien wyglądać tak

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

działający xp sam się uruchamia jednak z tego co zdążyłem zauważyć na liście nadal jest ten 2 xp jednak nie stanowi on już jakiejś niedogodności więc chyba zostawię tak jak jest.

Łukasz dzięki za pomoc! :smiley:

Złączono Posta : 28.06.2007 (Czw) 23:27

a tak jeszcze wracając do tematu to po pierwszym po awarii uruchomieniu xp znalazłem na dysku C 2 pliki i 1 folder ktorych wczesniej nie bylo:

$LDR$

txtsetup.sif

i folder

$WIN_NT$.~BT

czy są to ważne pliki i folder? czy mogę je bez przeszkód usunąć?

Wchodzisz w uruchom i wpiszujesz

sysconfig

Przechodzisz do zakładki, gdzie masz liste z systemami i usuwasz z listy wpis odpowiadający za bootowanie drugiego xp i w bootloaderze już nie będzie Ci się pojawiała lista z wyborem systemu. Chyba, że nadal korzystasz z bootloadera linuksowego ??

Pozdrawiam!