2 sztuki windowsa 7 na jednym dysku

Witam

 

Z komputera będą korzystać 2 osoby.

O co mi chodzi: instalując grę i przechodząc ją, chciałbym wypożyczyć komputer drugiej osobie, tak by w tym samym czasie również mogła sobie tę grę zainstalować i grać nie tykając moich ustawień w grze

(ustawienia pada, monitora, savey itd.)

Kolega gra w inne gry, nie ma sensu by system z którego ja korzystam (i na odwrót) był “zaśmiecany”.

 

 

 

Dysk jest pojemy,  1 TB, myślałem, że podzielę na 200 gb, 200 gb, 600 gb.

Na partycjach po 200 gb zainstaluję po jednym windowsie i przy starcie każdy będzie wybierał swój system - da się tak? czy można jakoś inaczej to rozwiązać?

 

2 systemy na jednym dysku jak najbardziej.Co do gier to nie wiem,chyba że gra będzie na dysku systemowym możliwe.Jeden wymóg instalujesz najpierw system starszy jako pierwszy np.XP ,A nowszy jako drugi np.7-kę

A dwóch siódemek się nie da? Rozumiem, że musiałbym mieć 2 licencje? Mam tylko 1 oryginalną siódemkę :frowning:

A przecież na raz korzystasz z jednego systemu.Jeśli tylko uda ci się go aktywować nic nie stoi na przeszkodzie.Dwie siódemki na raz da się jak najbardziej

Nie uda się aktywować i nie będzie to zgodne z licencją. Licencja zezwala na przeprowadzenie tylko jednej instalacji na dane stanowisko. Stanowisko oznacza także partycję dysku.

Wygląda na to, że Odyniec_stary ma rację, nie da się z tego zrobić :frowning:

dzięki za pomoc.