2 wersje programów po instalacji ninite (64x i x86)

Witam,

czy to normalne, że przy 64 bitowych systemach instaluje się 2 programy? (x86 i x64)?

K-Lite codec pack, Java i visual C++ 2008/2010 mają po 2 wersje

(wcześniej miałem tylko 32 bitowe systemy i stąd moje pytanie)

image.php?album_id=20&image_id=5878

image.php?album_id=20&image_id=5880

GuiiHz , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeżeli chodzi o Microsoft Visual C++… to wszystko jest porządku, ja również mam te programy z wersji x86 i x64 w 64 bitowym systemie.

A czy z kodekami wszystko ok?

Czy mogę odinstalować jeden?

Hej,

Po prostu system 64-bitowy czasem - a niekiedy bardzo często - korzysta z aplikacji 32-bitowych, tyle że uruchamianych w specjalnym środowisku. I to dla nich jest przeznaczone to oprogramowanie.

Generalnie tak. Tutaj jest bardzo podobnie - jeśli program, który z nich korzysta jest 64-bitowy, to korzysta właśnie z takich kodeków. Pytanie więc, czy wszystkie multimedia odtwarzasz w jednym programie, a jeśli tak, to w jakiej architekturze działa program? Jeśli x64, to kodeki x86 nie są potrzebne i śmiało można je odinstalować.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odinstalowałem 32 bitową wersję sterowników jak i VLC w tejże wersji i zainstalowałem 64 bitową wersję VLC, jak na razie wszystko otwiera.

Proszę nie cytować niepotrzebnie całych wypowiedzi przedmówców, bo przez to posty stają się mało czytelne :slight_smile:

Hej,

Generalnie program VLC ma zbudowane podstawowe dekodery, więc nawet bez K-Lite Codec’ów powinien świetnie sobie radzić z różnego rodzaju multimediami.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jednak doinstalowałem bo 200 mb mnie nie zbawi, a w płytach CDAction wbudowany odtwarzacz filmików nie działa, więc mogą inne programy także tego potrzebować. Więc zostaje.

Hej,

Pisałem o tym w tym poście - jeśli używasz tylko VLC spokojnie możesz wyrzucić kodeki. Jeśli nie - pewnie się przydadzą dla innych odtwarzaczy multimediów. :slight_smile: A że 200 MB przy obecnych pojemnościach dysków to ledwo części promila, drastycznie nie odczuje się zmniejszenia pojemności dyskowej. :smiley:

I przypominam się z tym, by nie cytować niepotrzebnie całych wypowiedzi przedmówców, bo przez to posty stają się mało czytelne.

Pozdrawiam,

Dimatheus