2 Windows'y co robić :(

Pewnego dnia chciałem sobie sformatowac komputer,wrzucilem płytke z Windows XP Home Edition i zainstalowalem (nie wiedziałem i nie wiem jak sie formatuje)Naciskalem na oko co robić…Aż gdy zresetowalem kompa i patrze…:frowning: 2 windowsy…A , Więc pytam sie jak usunąc 2 windows.Prosze o szybkie odpowiedzi . Komp mi muli,że szok… :expressionless:

Jeżeli są na jednej partycji to musisz od nowa sformatować komputer, tym razem wybierając dysk do sformatowania na którym one są. Jeżeli są na osobny partycjach, to sformatuj stary dysk, ze starym Windows’em i edytuj plik boot.ini. Usuń wszystko co w nim pisze i wklej to:

Zapisz zmiany i uruchom ponownie komputer, jeżeli się uruchomi to jest OK. Jeżeli nie, to musisz jeszcze raz formatować.

  1. Pierwszy windows to 98, Me, Xp, Vista…?

  2. Czy możesz wybrać jeden z dwóch systemów przy starcie systemu i czy obydwa działają?

  3. Jaka jest lokalizacja pierwszego i drugiego systemu Windows? (Czy jest C:\WINDOWS czy inny folder)

Widzę, żeś nie w sosie, ale pozwolę sobie na małe opowiadanko.

Podczas instalacji drugiego Windowsa klikałeś na dalej,dalej, F3 itp. Kazałeś mu albo zastąpić tamtego (nadpisałeś go), albo zainstalować się obok. Podczas uruchamiania Windy (nie wiem której) musi szukać danych w dwóch systemach, ogólnie musi pracować za dwóch. Dlategoż muli się nieprawdopodobnie, a ty nie wiesz, co z tym zrobić.

Najprościej jest sformatować dysk i zainstalować na nowo Windowsa, ale jeśli masz jakieś ważne pliki to radzę, żebyś załatwił sobie jakiegoś profesjonalistę (czytaj: kogoś, kto zainstaluje XP-ka i nie spartoli kompa) który pokaże jak to prawidłowo powinno przebiegać.

Ręczne usuwanie plików drugiego systemu raczej nie wchodzi w grę.

Z plikiem boot.ini też radzę nie kombinować, jeśli nie wiesz o co chodzi.

Poszukaj sobie jakichś porad, może będzie coś w jakimś czasopiśmie. Ogólnie - obczaj się w temacie i zacznij dopiero działać.

Tu problem podobny do Twojego.:

viewtopic.php?f=13&t=305727

sharuh powiem ci tyle, że 2 windowsy XP , oba działają…i mam do wyboru 2 przy starcie…Ale nie pamiętam sam co robiłem…Będe musiał prosić o pomoc Kolege informatyka dzieki ci i innym za pomoc :).

trzeba modyfikować plik boot.ini

Jak to zrobić??

Najeżdasz na mój komputer klikasz prawym właściwości zaawansowane, uruchamianie i odzyskiwanie klikasz ustawienia i przycisk edytuj tam masz informacje gdzie zainstalowany system np.Xp pro na c xp a home na d to usuwasz informacje o drugim systemie i zapisujesz uruchamiasz komputer ponownie i sprawdź czy pyta się który system wybrać jak się nie pyta to znaczy że zrobiłeś dobrze i wchodzisz tam gdzie jest nie używany system i wywalasz foldery : Windows, Documents and settings i program files.

:arrow: Jeżeli coś zrobiłeś źle to nie ponosze odpowiedzialności.