2 windowsy, maly problem

A więc miałem na laptopie vistę, doinstalowałem windowsa 7. Padła vista, 7 chodził bez problemu. Sformatowałem dysk C: z vistą i próbowałem zainstalować ją ponownie, ale niestety się nie udało. Dlaczego nie mogłem wtedy bootowac Windowsa 7? Po ciężkiej męce i popełnieniu błędu jak amator zainstalowałem drugiego windowsa 7, ale teraz pytanie. Jak usunąć tego Windowsa 7 z partycji E:? Później mam zamiar sformatować dysk C: i mieć na laptopie tylko vistę. Nadmieniam, że całkowity format nie wchodzi tu w grę bo już dawno zrobiłbym to samemu… Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Albo coś źle zrozumiałem, albo wystarczy format E.

A bootoać nie mogłęś, bo na C zapewne miałeś plik boot.ini

ehm nie wiem czy dobrze rozumiem chyba przydałby sie jakiś rysunek :smiley:

Jak dobrze myśle to mialeś viste na C , 7 na E , to na C padło zainstalowales znowu inny system na C i nie możesz usunąć tego z E ? … na C: są pliki odpowiedzialne za uruchamianie się więc wydaje mi się że mozesz uruchomić system który zainstaowales na C i ręcznie usunac pliki systemu z E a potem wywalić wpis z boot.ini …

WITAM-może to będzie pomocne http://www.centrumxp.pl/Windows7/1973,1 … Vista.aspx

Tak, wiem. Już fizyka kwantowa jest prostsza :stuck_out_tongue: Chodzi mi tu o to, że chcę usunąć oba systemy, a potem zainstalować vistę na C:. Mogę w tym momencie odpalić tego windowsa 7, który jest na C:, ale tego z E: niestety nie. Da rade z poziomu systemu usunąć winde z innej partycji? Jeśli tak, to jak? Resztę już ogarnę bo to kwestia formatu i instalacji…

WYDAJE mi się ,że z pod instalatora możesz sformatować partycje

Dodane 01.03.2011 (Wt) 18:24

lub tym http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

Pisał że partycji nie chce formatować … no jak no … poprostu wchodzisz na partycje i wywalasz foldery windows itp :smiley: masz na starcie wybór systemu czy od razu ładuje Ci sie ten co jest na C ?

Od razu ładuje mi się windows 7 z partycji C:. Ten na E: jest niedostępny, a jak chce usunąć mu foldery to mnie nie puści explorer, wywala błąd… Więc jak usunąc te winde z partycji E: i pozbyć się wszystkich plików, żebym mógł zainstalować vistę? Bo nie da sie zainstalować visty jak 7 jest na którejś z partycji ;/

a jak dasz prawy klawisz na partycje E: i wybierzesz opcje formatuj ?

Tylko że ja nie chcę formatować właśnie E: bo mam tam ważne informacje, niestety za duzo ich żeby przenieść na D:…

A po co się męczyć kup 5 płyt dvd wielokrotnego nagrywania przegraj dane,zrób formata i ptaszki ćwierkają :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Możesz jeszcze spróbować usunąć pliki tamtego windowsa w trybie awaryjnym albo unlockerem