2 windowsy na 1 komputerze?


(Vipol2) #1

Witam!

W trakcie włączania komputera wyświetla mi się okno z wyborem systemu na którym chcę pracować (w obu przypadkach jest to Windows XP Professional).

Moje pytanie brzmi:

JAK USUNĄĆ JEDNEGO, ABY OD RZU SIĘŁADOWAŁ SYSTEM BEZ WYBORU? :frowning:


(matiit) #2

Wystarczy poszukać.

Wpisz w szukajkę boot.ini


(Vipol2) #3

bootcfg

bootok

bootvid.dll

bootvrfy

REBOOT

dmboot

Tylko to mi wyskoczyło. Dodam jeszcze że mam win xp crystal.

i co teraz??


(Krasnal666) #4

Mój komputer -> właściwości -> zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie -> odznacz "Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych".

Wybierz też tam, który system ma startować. Uruchom ponownie i powinno być ok.


(Vipol2) #5

Wielkie dzięki! !!


(Bond87) #6

A podepne sie pod watek:

Czy celowe zainstalowanie na kompie dwoch systemow ma jakis sens?


(system) #7

Tyberiusz46 , jeżeli na jednym chcesz pracować a na drugim robić eksperymenty, to dlaczego nie? Chociaż dla takiej sytuacji polecałbym wirtualną maszynę...


(Joemix) #8

A czy posiadanie w domu 2 telewizorów ma sens? Nie możesz by przecież jednocześnie w kuchni i w pokoju, na 2 naraz patrze nie dasz rady... ale są ludzie co w każdym pokoju mają telewizor... a 2 systemy, jeśli jeden to np. Windows bo w firmie mają Windows i ty musisz mieć Windows, a drugi to jakiś Linux, bo nie lubisz Windows i chcesz po godzinach sobie Linuxowac :slight_smile:

Ja mam 3 oesy i dobrze sobie żyją... Windows bo to mają (prawie)wszyscy, SuSE bo go lubię i pomaga mi odpocząć od Windows, i GeexBoXa bo włącza się w 15 sekund i jest dobrym centrum filmowo muzycznym w domu...


(Dzolo83) #9

Sensownym jest nawet posiadanei wiecej niz 2 systemow i to z jednej rodziny...aby szybko wykazac roznce pomiedzy nimi np W98 a Xp. Jezeli chodzi o kwestie "grzebania",to jest ona niebezpieczna ze wzgledu na dostep do pliku.Drugi jako rescue,czemu nie.