2 windowsy po 1 instalacji

Szczęśliwy, że nabyłem Windows 7 zacząłem proces instalacji. Stworzyłem nową partycje i rozpocząłem instalacje - wszystko jest niby ok, ale nie do końca. Mianowicie jak załączam PC to mam do wyboru 3 windows’y (Już po instalacji Windows’a 7):

  • Windows XP,

  • Windows 7,

  • Windows 7.

Wróciłem do XP i sformatowałem partycje, gdzie zainstalowałem windows’a seven, ale bez żadnych efektów. W jaki sposób mogę się pozbyć tego? Chcę by Windows XP był domyślnie odpalającym windowsem (postanowiłem zainstalować sevena na laptopie).

@edit.

w ustawieniach “boot.ini” mam XP a i tak muszę wybrać windows który chce odpalić. Jak klikam, że chce odpalić sevena to brakuje po prostu plików.

Nie jestem pewien, ale chyba powinieneś nadpisać na nowo sektor MBR dysku.

Po instalacji 7 w boot.ini nic już nie ustawisz.W 7 przejdź do Uruchom , wpisz msconfig i wciśnij enter.Teraz przejdź do zakładki Rozruch i ustaw jaki system ma się domyślnie uruchamiać i limit czasu po jakim system się uruchomi.

Tyle że autor pisze, że sformatował już partycję z Win 7, a teraz chce się tylko pozbyć opcji wyboru systemu podczas startu.

Źle zrozumiałem :wink: , możesz przywrócić boot sector XP programem EasyBCD i również nim edytować opcje startowe.

Edytuj plik boot.ini >> usuń z niego blokadę założoną przez win7

zapisz zmiany powinien wyglądać tak jeśli masz XP prof

usuń plik botmgr

:slight_smile: