2 Windowsy po formacie dysku C

(Orlicki 11) #1

Otóż tak jak w temacie po formacie dysku |C mam 2 windowsy jeden stary WTTN i jeden nowy Windows. mam pytanie czy można usunąć tego starego windowsa (WTTN) bo zajmuje 2 gb na dysku a potrzebne mi miejsce.

Z góry THX za odpowiedz

(Piotrkijak) #2

Owszem, wjedź w panel sterowania, opcje folderów. W zakładce widok zaznacz opcję pokaż ukryte pliki i foldery, oraz odfajkuj opcję ukryj chronione pliki systemu operacyjnego, kliknij zastosuj i ok. Teraz ściągnij program unlocker i zainstaluj. Wjedź na c:, kliknij ppm na folder starego windowsa i wybierz unlocker pojawi się okienko z opcjami. Wybierasz opcję usuń. Teraz uzbrój się w cierpliwość i poczekaj na komunikat potwierdzający usunięcie. Następnie wejdź w start, kliknij ppm na mój komputer i wybierz opcję właściwości. Przejdź na zakładkę zaawansowane, wybierz ustawienia pod uruchamianie i odzyskiwanie i tam będziesz miał opcję edycji pliku boot.ini. Kliknij edytuj, usuń z niego linijkę starego Windowsa, zapisz zmiany.

(Cedar) #3

orlicki_11 , Dla wyjaśnienia - ten dysk nie jest po żadnym, jak to napisałeś "formacie" - tzn. nie został sformatowany. Przeprowadziłeś zwykłą instalację systemu bez formatowania i poprzednia instalacja została na dysku. Jeśli byś dysk/partycję sformatował, to nie mają prawa zostać jakiekolwiek pozostałości po poprzednio zainstalowanym systemie.

(Orlicki 11) #4

czy to bezpieczne jest nic się nie stanie?

(Cedar) #5

Tak, nic się nie stanie, te dane nie są już używane, możesz je skasować. Poszukaj na dysku folderu "windows_old" i go skasuj. Przed skasowaniem możesz sprawdzić czy nie zostały tam jakieś potrzebne dane.

(Orlicki 11) #6

a jak usunąć tą linijkę ze starym winem?

-- Dodane 06.02.2010 (So) 12:23 --

wyskoczyl błąd usuwania:P

(Cedar) #7

Czytasz to co ci piszą wcześniej inni?

(Piotrkijak) #8

Źle Cie zrozumiałem, nie musisz usuwać nic w boot.ini po instalacji systemu bez formatowania dysku. Napisz konkretnie jaki błąd wyskoczył i przy jakiej czynności.