2 Windowsy po formacie dysku C

Otóż tak jak w temacie po formacie dysku |C mam 2 windowsy jeden stary WTTN i jeden nowy Windows. mam pytanie czy można usunąć tego starego windowsa (WTTN) bo zajmuje 2 gb na dysku a potrzebne mi miejsce.

Z góry THX za odpowiedz

Owszem, wjedź w panel sterowania, opcje folderów. W zakładce widok zaznacz opcję pokaż ukryte pliki i foldery, oraz odfajkuj opcję ukryj chronione pliki systemu operacyjnego, kliknij zastosuj i ok. Teraz ściągnij program unlocker i zainstaluj. Wjedź na c:, kliknij ppm na folder starego windowsa i wybierz unlocker pojawi się okienko z opcjami. Wybierasz opcję usuń. Teraz uzbrój się w cierpliwość i poczekaj na komunikat potwierdzający usunięcie. Następnie wejdź w start, kliknij ppm na mój komputer i wybierz opcję właściwości. Przejdź na zakładkę zaawansowane, wybierz ustawienia pod uruchamianie i odzyskiwanie i tam będziesz miał opcję edycji pliku boot.ini. Kliknij edytuj, usuń z niego linijkę starego Windowsa, zapisz zmiany.

orlicki_11 , Dla wyjaśnienia - ten dysk nie jest po żadnym, jak to napisałeś “formacie” - tzn. nie został sformatowany. Przeprowadziłeś zwykłą instalację systemu bez formatowania i poprzednia instalacja została na dysku. Jeśli byś dysk/partycję sformatował, to nie mają prawa zostać jakiekolwiek pozostałości po poprzednio zainstalowanym systemie.

czy to bezpieczne jest nic się nie stanie?

Tak, nic się nie stanie, te dane nie są już używane, możesz je skasować. Poszukaj na dysku folderu “windows_old” i go skasuj. Przed skasowaniem możesz sprawdzić czy nie zostały tam jakieś potrzebne dane.

a jak usunąć tą linijkę ze starym winem?

Dodane 06.02.2010 (So) 12:23

wyskoczyl błąd usuwania:P

Czytasz to co ci piszą wcześniej inni?

Źle Cie zrozumiałem, nie musisz usuwać nic w boot.ini po instalacji systemu bez formatowania dysku. Napisz konkretnie jaki błąd wyskoczył i przy jakiej czynności.