2 windowsy, usuwam 1 wysiadają obydwa :(

Witam, mam taki problem. Kiedy miałem virusa to zainstalowałem sobie tymczasowo drugi system na partycji F. Potem za jakiś czas sformatowalem normalnie C i zainstalowalem tam swierzutkiego xp-ka.

Jednak poczas uruchamiania kompa nie miałem dwóch systemów do wyboru a jedynie ten swierzy na C.

Mysle dobra i tak mi niepotrzebny ten na F i postanowiłem go usunąć. I tu jest właśnie problem jak to zrobic?

Nie da sie sformatować tej partycji bo pod koniec formatowania pisze że nie można (pewnie windows nie chce dokonać autodestrukcji). Kumpel miał pierwszy to samo, więc wywaliliśmy u niego ręcznie tego drugiego windowsa, poprostu wszystkie pliki delete.

Po włączeniu kompa okazało sie, że nie ma tym sposobem już zadnego windowsa, bo ten na C wysiadł.

U mnie bedzie to samo bo to identycznie robilismy.

Więc jak wywalić ten windows z dysku F żeby zachować sprawny na C?

(widziałem na necie poradniki do takich przypadków, ale nic z tego nie rozumiem, dlatego prosze o indywidualne wytłumaczenie

Boot.ini z windowsa na dysku C:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

a to z partycji F:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

wygląda identycznie, chce sie pozbyc tego windowsa z F (najlepiej bez formatowania partycji)

Jeżeli formatujesz dysk, na którym jest Windows z poziomu innego Windows zainstalowanego na innej partycji to taki dysk bez problemu powinien się sformatować. Próbowaliście formatować te dyski z poziomu Konsoli odzyskiwania systemu? Formatowany Windows na pewno nic nie blokował, bo nie był systemem aktualnie używanym (innymi słowy, był dla uruchomionego Windows jedynie zbiorem plików). Może jakiś program blokuje formatowanie?

Poprostu pisze że “system windows nie był w stanie dokończyć formatowania”. Na tym dysku nic nie ma, jedynie masa filmów itd, jakaś gra.

Myślę żeby sformatować ta partycję przez “partition magic”, ale obawiam sie że to uwali tego windowsa na C jak w przypadku wywalenia plikow windowsa z F przez delete.

Możesz hard disk menagerem (odpowiednik magika) spróbować albo włórz płytkę i usun partycje ta f i ja znow utwórz i wtedy wychodzi i pod ta wina na c formatujesz partycje i gotowe xD

Matteo88 , spróbuj sformatować programem GParted.

Udało sie F sformatowena mam już tylko jeden system :slight_smile:

Tylko zapomniałem pierw odinstalować gry z dysku F i teraz zostały mi ich częsci na C :frowning:

Ja to teraz pousuwać z c?

Bo odinstalować juz teraz się nie da :frowning:

Posprzątaj programem CCleaner