2 windowsy-xp i 7 na 1 dysku

Postanowiłem zaistalować 2 system,knkretnie windows 7 na jednym i tym samym dysku,na którym mam już xp.

Pod xp wydzieliłem sobie partycję E,sformatowałem.Zainstalowałem na niej wind.7.Wszystko przebiegło bez problemów,podczas rozruchu mam do wyboru ,który system uruchomić.

Pomimo ,że w7 jest zainstalowany na partycji E,to są widoczne pozostałe partycje(C,D,E.)

i wszystkie pliki na nich

Patrząc po dacie utworzenia na C zostały utworzone nowe pliki z 7.

Takie rozwiązanie jest do bani,partycje,a może nawet windowsy się przenikają.

51510350.png

Teraz instalując na wind.7 cokolwiek np.sterowniki,to one nie pytają sie o lokalizację ,tylko instalują się na C,a windows 7 jest na D.

Kompletny groch z kapustą ,gwarantowane wysypanie się windowsa xp.

Xp jest 32 bitowy ,7 64 bitowy.

no faktycznie niezły burdel sie porobił … zastanów się czy na pewno Ci jest potrzebny ten xp … przecież 7 działa bardzo dobrze w porównaniu z taka vista i jest chyba nawet bardziej stabilna niż xp …w każdym razie u mnie tak to wyglądało … ja bym walnął format i instalował 7 na C :slight_smile:

spod xp partycje wygląają tak C:(tu xp) D:(97.66gb z danymi) E: (win 7)

a na win7 wygląajątak …D:(tu xp) E:(97.66gb z danymi) C:(win 7)

windows 7 zawsze sobie przypisze partycje na której jest zainstalowany jako C: nie ma bata żeby zmienił

jakbyś miał 3 partycje i 3 win7 to każdy miał własną partycje C:

z tego co napisałeś to instalujesz sterowniki na partycje na której nie ma windowsa albo instalujesz je na xp

różnica jest taka że win ma na partycji folder" users" albo “użytkownicy” a w xp "Document and Settings "

jeśli jednym systemem jest 64x to można go rozpoznać po folderze “program files(86x)”

polecam dać partycji z xp ostatnią literę np X wtedy nie będziesz przez przypadek instalował jej programów/sterowników nie bój się win xp ma swoją tablice liter

tylko windows ma litery(nie wiem czy mac ma litery ale linuks nie ma)

partycje mają numery razem z kolejnością czyli 3 partycją jest win 7

Przy instalacji 2 systemów Windows Xp i Windows 7 zachodzą następujące zjawiska i jest to normalne:

Na partycji z windowsem XP (która jest aktywna) dodawane są pliki i katalogi związane z bootloaderem Windows 7, cały system instalowany jest natomiast na partycji którą wybrałeś.

Po uruchomieniu windows 7, bez względu na to na której partycji go zainstalowałeś będzie on widoczny że zainstalowany został na partycji C, Windows xp będzie widziany na jakiejś innej partycji.