2 Windowsy

Mam 2 Windowsy Me i chce żeby ten pierwszy (którego zainstalowałem) uruchamiał się pierwszy przy włączaniu komputera a drugi (którego zainstalowałem) uruchamiał się drugi. Prościej mówiąc chcę żeby przy włączaniu komputera po 30sekundach uruchamiał sie ten pierwszy którego zainstalowałem. :mrgreen:

START -> Uruchom -> C:\boot.ini

i w sekcji z domyslnie uruchamianym systemem (default system) zmieniasz na partycje C:\

Zreszta nie daję głowy że jest to tak bo dawno się tym nie bawiłem…

ta ale ja nie mam wogóle tekiego pliku zrobiłem tak:

1.pokaż ukryte pliki i foldery

2.ukryj chronione pliki systemu operacyjnego

3.szukałem na dyskach

No jak to nie masz na partycji C:\ pliku boot (jesli masz właczoen pokazywanie rozszerzeń boot.ini) ?. Na która partycje najpierw wrzucałes system ?

na C://

[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

C:\="Microsoft Windows"

FXJ Nie, nie, tak wygląda bootloader gdy ma się Win98 i XP, a nie 2 ME, kurczę, patryk_patrol wejdz na partycje C:\ i poszukaj pliku boot (lub boot.ini) i wklej jego zawartośc na forum.

Czytacie dokładnie posty - w/g mnie chodzi o 2 x WIN ME - gdzie tam jest plik boot.ini.

JNJN nie rozumiem, w ME nie ma pliku boot.ini, nie wiem bo mało obcowałem z tymn systemem :slight_smile:

Boot.ini występuje w systemach 2000/XP.

Ale on może coś poknocił może ma ME i XP.

Kurczę, no faktycznie wystepuje tylko na systemach z rodziny NT i ewentualnie po doinstalowaniu do systemu 9x jakiegośc systemu NT. No to mój błąd. Ale w takim razie jak ustawic boot z tego pierwszego systemu. Może jakis zewnetrzyny bootloader ?

Miałem dwa Winy - XP i 98. Z tego co pamiętam, to musisz dopisać do boot.ini XP linijkę z bootowaniem 98. Nie dam sobie jednak łba obciąć, że to podziała.

Yoy , a co to ma do tematu, user patryk_patrol ma 2 windowsy ME i nie tworzą one pliku boot.ini, poniewaz sa to systemy z lini 9x, a nie NT a zresztą co ja Ci bede mówił poczytaj kilka pstów wyżej.

Mój błąd - zaczytałem się w Wasze posty o 2000/NT a w pamięci miałem jeszcze jeden podobny temat.