2 x Office 2 x Word jak ustawić domyślnego? Oto jest pytanie

Miałem MS Office 2000 (mam nadal) i w nim, konkretnie w Wordzie były tworzone dokumenty, które to są otwierane co jakiś czas i modyfikowane.

Teraz mam Office 2007, ale jednocześnie mam starego Office 2000. No i tu mam problem, jak otwieram dokument Worda, który był napisany w Word 2000 otwiera mi się w nowym Wordzie 2007.

Co zrobić, jak zrobić żeby stare dokumenty napisane w Wordzie 2000 otwierały się w Wordzie 2000. Ale chodzi mi o to by otwierały się z automatu, bo oczywiście można wybrać program w którym komp ma otworzyć dokument.

Nie pytajcie dlaczego mam dwa jednocześnie i dlaczego mam taki dziwny problem. Jeśli znacie możliwość by ustawić danego Worda jako domyślnego do otwierania danych dokumentów to napiszcie.

Dzięki za porady.

Chodzi o to, że pliki doc starym, a docx nowym? Jak tak, to na jakimś docx klikasz PPM - otwórz za pomocą - wybierz nowego Worda - zaznacz pole o używaniu jako domyślny no i podobnie z plikiem doc tylko wtedy wybierasz starego Worda.

Zauważyłem, że jak otworzę Worda 2000 to Windows przez parę chwil go konfiguruje. Ale potem jak otwieram Worda 2007 to też go Windows konfiguruje. Ostatni Word który był otwierany jest tak jakby domyślnym, ale gdy chcę otworzyć stare dokumenty Worda (utworzone w Word 2000) to NIE mogę ich otworzyć podwójnym kliknięciem myszy (pojawia się komunikat - że plik nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32), tylko prawym i muszę wybrać program w którym chcę by się dokument otworzył (i jak kliknę na innego Worda od tego którego otwierałem jako ostatniego to zaczyna znowu konfigurować a zajmuje t parę chwil).

Trochę to zagmatwane. Być może nie może być dwóch Office na kompie?. Co o tym myślicie?

Tu nie ma co myśleć. Pewnie, że jakby się uprzeć, to dwie wersje Office mogą być zainstalowane. Ale oznacza to tylko i wyłącznie proszenie się o kłopoty.

IMO za dużo kombinujesz i utrudniasz sobie życie. Wywal MSO2000 i zostaw wersje 2007. Przecież spokojnie będziesz mógł otwierać, edytować i zapisywać w nim dokumenty ze starszych wersji.

Zmień w właściwościach pliku “doc” .[otwierane przez Word 2000]

To nic nie da. Za każdym razem kiedy uruchomi innego Worda będzie się włączał Instalator Windows i konfigurował pewne ustawienia. Word to przecież nie tylko program do otwierania plików doc czy docx. MS Office rejestruje się (w zależności od ustawień)przecież także jako edytor źródła html, edytor wiadomości Outlooka, mechanizm sprawdzania ortografii w Outlook Expresie.

Zainstalować:

http://www.ubit.ch/software/ubitmenu-office2007/

Działa i na polskiej wersji.

Odinstalować Office 2000 i cieszyć się wyglądem starego Office w Office 2007, nie mając problemów jak opisane powyżej.