2 x Wentylator 80x80 Na Przód Do Chieftec Dragon - Jakie?

jak w temacie jakie polecacie ? obecnie posiadam na przodzie jednego Papsta 8412/2GLE 12db 1500obr 19,4CFM ale czuje ze jeden sobie niezbyt dobrze radzi do tego mam filtr przeciwkurzowy i przeplyw powietrza nie jest zbyt duzy, i teraz zastanawiam sie czy dokupic jeszcze jednego takiego Papsta i dwoma bedzie juz duzo lepiej, czy wymienic na jakies 2 z mocniejszym przeplywem, na tyle mam wydmuchujące dwa Coolermastery LED ustawione na male obroty. Do schlodzenia bebeszki jak w sygnaturce, temperatura w idle na procesorze ~51-2C wentyl stockowy ustawiony w biosie na tryb Q-Fan, na grafice w idle ~68-70C dodam ze jak sciągne bok obudowy to temp spada do 43-4C na procesorze i 55-6 na grafice

Narysowalem jak to mniej wiecej wyglada jakie jest rozmieszczenie wiatraków

beztytuuho3.png

Jak się martwisz temperaturą procesora to zmień na nim chłodzenie

Scytke Ninja rev.B ~130zł

Wyjmij wszystkie wiatraczki i je dokładnie przeczyść z kurzu

Jak masz narzędzia to wytnij jeszcze metalową siatke z tyłu obudowy, tam gdzie się trzymają wiatraczki

moge zapomniec o Scythe Ninja z tego wzgledu ze to pasywniak a mój chipset na mobo nForce 680i mocno sie grzeje i jakbym jeszcze usunoł wiatrak od procka który go nawiewa to byloby nie wesolo, pozostaje przy stockowym wentylu na procku, z tym ze chodzi mi o lepszy przewiew w obudowie i dolozenie 2 wiatraka wtłaczającego powietrze z przodu.

Kup przejściówkę na 12 cm wentylatory i wymien chłodzenie na procu chociaż na Arctic Cooling Freezer 7 PRO :slight_smile:

Złączono Posta : 26.08.2007 (Nie) 8:53

Jak zamontujesz wentylatory 12 cm efekt bedzie lepszy.

ja zaplanowalem sobie podobne chłodzenie tylko nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

nowyobrazmapabitowabw6.th.png

Obudowa obsługuje wentylatory 80mm, nie wiem czy nie bedzie za duzo wiatraczków wdmuchujących powietrze ;/ chciałbym zastosować filtry od kurzu. A może wystarczy mi jeden wdmuchujący z przodu? Mam zamiar pozaklejać wieksze otworki z tyłu obudowy, żeby cyrkulacja była lepsza.

No i jakiej firmy wiatraczki brać? Artic-Cooling czy moze Zalman?