2 x XP na jednym dysku przez pomyłkę

Witam

Przez przypadek uszkodziłem System Win XP i chciałem go doinstalować i wyszło tak że na jednej partycji mam dwa systemy operacyjne (nie chcę robić formata)

Przy uruchomieniu komputera pojawia mi się komunikat z 2 systemami do wyboru - system właściwy już mi działa a ten drugi usunąłem - jak zrobić aby nie pokazywał mi wyboru z pośród 2 systemów?

Na partycji z systemem znajduje się plik boot.ini i w nim, w sekcji

[operating systems]

zapewne znajdują się dwa wpisy dotyczące zainstalowanych systemów.

Możesz spróbować usunąć ten dotyczący usuniętego systemu, ale nie jestem pewien czy to zadziała i może być ryzykowne więc sam musisz zadecydować czy podjąć to ryzyko.

Żadne ryzyko. Tak należy zrobić. Możesz też wejść:

panel sterowania—>System—>Zaawansowane

iw sekcji: uruchamianie i odzyskiwanie kliknąć ustawienia i edytuj.

Usunąć zbyteczny wpis.

andhla i floyd

bardzo wam dziękuje :smiley:

Zrobiłem tak jak napisaliślie, za chwile uruchomię ponownie komputer i zobaczę czy dobry wpis usunąłem i czy system się włączy

POZDRAWIA

Złączono Posta : 02.09.2007 (Nie) 14:51

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff

W dalszym ciągu pokozuje mi dwa systemy przy starcie (zmieniło się tylko tyze że ten co niedziała co już go niema stał się systemem domyślnym a i tak widać dwa systemy do wyboru przy starcie)

Co teraz zrobić?

Nieszczęście w ogóle się system włączył

U mnie w boot.ini wygląda to tak

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

  1. Włóż do napędu płytę z instalacją Win XP.

  2. Ustaw w BIOSie bootowanie z płyty.

  3. Poczekaj, aż instalator Windowsa przekopiuje wszystkie pliki.

  4. Gdy pojawi się okno z wyborem instalacji Windows [ENTER], Naprawiania systemu [R] i Wyjścia [F3], wybierz naprawianie sytemu (wciśnij R).

  5. Pojawi ci się konsola.

  6. Wybierz poprawną instalację XP (prawdopodobnie pierwsza)

  7. Wpisz hasło administratora.

  8. Następnie wpisz polecenie fixboot a następnie wciśnij T i ENTER.

  9. Wpisz exit aby wyjść z konsoli.

  10. Teraz Windows powinien się normalnie otworzyć.

PS. Nie zapomnij przywrócić bootowania z dysku, chyba, że nie przeszkadza ci dłuższe czekanie na start kompa :P.