2 XPki

Czy moge mieć 2 Windowsy XP na kompie??

Jeden z SP2 a drugi SP1

Jak to zrobić??

Bez najmniejszych problemów.

Najlepiej stwórz osobną partycję na drugiego windowsa i go tam zainstaluj.

Nie jest wskazane instalowanie dwóch lub więcej systemów na tej samej partycji.

Czyli mam teraz wolną partycje Z

I podczas Instalacji Wina skąd mam wiedzieć ktora partycja to Z??

Będzie możliwość wyboru partycji Z lub stworzenia ewentualnie nowej gdybyś chciał :wink:

Jest też symulator, ale w wersji ang.:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731

Wiem Windowsa już instalowałem pare razy ale tam nie pisze

(f) , (Z) itp tzn nazwa partyci

Jak to nie?

Chyba że nie pamiętam :shock:

2462e63da802e4cam.png

NA tym ekranie mamy możliwość wyboru partycji do instalacji winxp.

Pokazują się tam wszystkie dostępne partycje z odpowiednimi literami :wink:

Tylko, że ty będziesz miał to prawdopodobnie po polsku bo masz prawdopodobnie polskiego XP-ka, a symulator jest po angielsku.

To dodaj etykietę np winxpsp1 i już. Zresztą są ponumerowane.

matiit , a obecnie z jakim SP masz zainstalowanego Windowsa ?

Teraz SP1

ae chce jako drugi Win pro sp2 i mieć 2 Winy

matiit , to uruchom instalację z pod Windowsa, wsuń płytke z XP SP2, po odpaleniu okna powitania, wybierz ‘‘Zainstaluj system Windows’’ i potem w pierwszym oknie wybierasz jaki typ instalacji i zmien z Uaktlualnienia na Nową instalacje, potem klikasz dalej, nastepuje restart kompa, potem w trybie tekstowym, wybierasz partycję i enterem potwierdzasz że na ta chcesz instalowac i dalej juz idzie jak podczas standartowej instalacji systemu :slight_smile:

a CZY da sie skopiowac rejestr ze starego sysa na nowy żeby zainstalowane było to samo??

start => uruchom => regedit

Zaznacz: mój komputer w drzewie po lewej=> plik => exportuj.

Teraz wskakujna drugiego windowsa:

start => uruchom=> regedit => plik => importuj => wskaż stworzony wcześniej plik rejestru. .

INNEGO SPOSOBU NIE ZNAM ALE NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY PO WGRANIU TEGO REJESTRU DO DRUGIEGO SYSTEMU.

KAŻDY ROBI TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

aju ta metoda na 100% nie zadziała. Poniewaz wyeksportuje rejestr razem z wpisami po programach i innymi tego typu. Ustawienia będa a programów nie będzie??? I nie wiem czy rejestry tych systemów nie różnia się czymś jednak SP2 dodaje kilka innowacji :slight_smile:

kosior6 dlatego właśnie napisałem że nie wiem czy to będzie działać i nie biorę żadnej odpowiedzialności za powstałe szkody ;]

Ok juz wszystko chyba wiem

3 WIn zainstalowany

A z rejestrem to chyba zzostawie tak jak jest , poinstaluje oprogramowanie i z czasem usune Wina z SP1

Nie usuniesz poniewaz jesli sformatujesz partycję C: to wtedy system z D: Ci sie nie podniesie :slight_smile:

Jest metoda na to ale to juz inna bajka :slight_smile:

:o nie wiedziałem tzn jeśli usune tego starego to nowego nie odczyta i się nie załączy

?

Mógłbyśpodać ten sposób??

Na partycji C masz plik boot.ini i kilka innych koniecznych do zabootowania systemu (jakich: mnie nie pytajcie).

Gdy sformatujesz dysk C:// wszystko ładnie pójdzie się kochać a jedynym możliwym wyjściem będzie ponowna instalacja systemu 8)

Wiem bo sam przez to kiedyś przeszłem :frowning:

aju , juz raz na tym forum pisałem jak to nalezy zrobic, jesli zajdzie taka potrzeba napisze jeszcze raz. Nie trzeba koniecznie formatowac :slight_smile: