2000 czy XP Pro SP2

(Tomasz Zadlo1) #1

Siema!

Mam lapka n600c i tu pojawia się moje pytanie: Czy zostać przy Windows 2000 Pro czy może opłacało będzie się zmienić system na Win XP Pro SP2?

Czy ten lap nie jest trochę za wolny?

(Cyba91) #2

Oczywiście że nie jest za wolny.Istnieje reguła że jak jest dobrze to po co zmieniać? Funkcjonalnością XP przewyższa 2000 o głowę.Ja osobiście bym zmienił na XP nawet jak jest ok na 2000 hehe :smiley:

(bachus) #3

Podaj mi proszę te funkcjonalności, co powodują, że XP przewyższa W2K "o głowę" (i nie mówię tutaj o troszkę innym GUI, gdzie większość i tak przełącza na "klasyczne").

Od strony "wewnętrznej" to pogrzebali troszkę w obsłudze NTFS (na plus XP), gdzieś tam podpicowali stos TCP/IP, z wifi jest sporo zmian na "+".

Z ciekawych rzeczy na "+" XP dodam jeszcze przywracanie systemu, czy przełączanie użytkowników - no ale to nie jest taka różnica, jak np. między Windows 98 a Windows 2000.

(Cyba91) #4

Bezpieczeństwo i stabilność systemu przede wszystkim.

(sla17) #5

... oraz to, że jeszcze istnieje jakieś wsparcie co do bezpieczeństwa.

(pakierhakierxd) #6

Instaluj windows xp pro sp3

(bachus) #7

Stabilność na korzyść XP?

(pakierhakierxd) #8

Tak

ale może zainstaluj windows 7 może bardziej ci się spodoba:)

(bachus) #9

Z moich doświadczeń niezbyt katowany W2K (bez instalowania w kółko softu) bardziej się sprawdza co do stabilności, no ale może mi się wydaje. Co do Windows 7 - bardzo ciekawy system się zapowiada, dopracowana Vista :smiley:

p.s. cytuj, bo nie wiadomo, komu odpowiadasz :wink:

(Kmrela) #10

Ja osobiście stosuje zasadę napisaną gdzieś powyżej. Jak jest dobrze to po co zmieniać ? Skoro do tej pory 2k Ci wystarczało to XP nie da Ci nic więcej co by było Ci przydatne. Chyba ze 2k coś Ci nie pasi to wtedy zmień

(pakierhakierxd) #11

2000 to już nieaktualny system zmieniaj:D

nawet na niego microsoft nie wypuszcza aktulizacji :wink:

(Ctr) #12

zainstaluj xp, nie pożałujesz

(bachus) #13

W sytuacji, gdy:

• spełnia lepiej swoje zadanie, niż XP

• działa w zamkniętym środowisku

• jest w danej sytuacji wydajniejszy, niż XP

• kolega posiada licencję na W2K

To zaczyna być to względne.

(Danielm86) #14

Poczytaj sobie:

Windows 2000

Windows XP

Wybrałbym XP

(Kmrela) #15

Trochę tak nie bardzo te linki działają --> Albo ja mam jakieś zaćmienie mózgu.

(Danielm86) #16

Poprawione. Już działa :wink:

(Ctr) #17

jakby nie patrzeć okna 2000 to system z przed wieku :yes:

(bachus) #18

Wychodząc z takiego założenia, Windows XP to system sprzed wieku + 5lat - te 5lat czyni taką dużą różnicę?

A tak poważnie - to może zaczekać na Windows 7? :wink:

(Danielm86) #19

możesz czekać na Windows 50 tylko po co?