2000 czy XP Pro SP2

Siema!

Mam lapka n600c i tu pojawia się moje pytanie: Czy zostać przy Windows 2000 Pro czy może opłacało będzie się zmienić system na Win XP Pro SP2?

Czy ten lap nie jest trochę za wolny?

Oczywiście że nie jest za wolny.Istnieje reguła że jak jest dobrze to po co zmieniać? Funkcjonalnością XP przewyższa 2000 o głowę.Ja osobiście bym zmienił na XP nawet jak jest ok na 2000 hehe :smiley:

Podaj mi proszę te funkcjonalności, co powodują, że XP przewyższa W2K “o głowę” (i nie mówię tutaj o troszkę innym GUI, gdzie większość i tak przełącza na “klasyczne”).

Od strony “wewnętrznej” to pogrzebali troszkę w obsłudze NTFS (na plus XP), gdzieś tam podpicowali stos TCP/IP, z wifi jest sporo zmian na “+”.

Z ciekawych rzeczy na “+” XP dodam jeszcze przywracanie systemu, czy przełączanie użytkowników - no ale to nie jest taka różnica, jak np. między Windows 98 a Windows 2000.

Bezpieczeństwo i stabilność systemu przede wszystkim.

… oraz to, że jeszcze istnieje jakieś wsparcie co do bezpieczeństwa.

Instaluj windows xp pro sp3

Stabilność na korzyść XP?

Tak

ale może zainstaluj windows 7 może bardziej ci się spodoba:)

Z moich doświadczeń niezbyt katowany W2K (bez instalowania w kółko softu) bardziej się sprawdza co do stabilności, no ale może mi się wydaje. Co do Windows 7 - bardzo ciekawy system się zapowiada, dopracowana Vista :smiley:

p.s. cytuj, bo nie wiadomo, komu odpowiadasz :wink:

Ja osobiście stosuje zasadę napisaną gdzieś powyżej. Jak jest dobrze to po co zmieniać ? Skoro do tej pory 2k Ci wystarczało to XP nie da Ci nic więcej co by było Ci przydatne. Chyba ze 2k coś Ci nie pasi to wtedy zmień

2000 to już nieaktualny system zmieniaj:D

nawet na niego microsoft nie wypuszcza aktulizacji :wink:

zainstaluj xp, nie pożałujesz

W sytuacji, gdy:

  • spełnia lepiej swoje zadanie, niż XP

  • działa w zamkniętym środowisku

  • jest w danej sytuacji wydajniejszy, niż XP

  • kolega posiada licencję na W2K

To zaczyna być to względne.

Poczytaj sobie:

Windows 2000

Windows XP

Wybrałbym XP

Trochę tak nie bardzo te linki działają --> Albo ja mam jakieś zaćmienie mózgu.

Poprawione. Już działa :wink:

jakby nie patrzeć okna 2000 to system z przed wieku :yes:

Wychodząc z takiego założenia, Windows XP to system sprzed wieku + 5lat - te 5lat czyni taką dużą różnicę?

A tak poważnie - to może zaczekać na Windows 7? :wink:

możesz czekać na Windows 50 tylko po co?