200000000 pobrań Firefox-a!

Przeglądarka ma służyć przeglądaniu stron a nie być kombajnem który ma klienta poczty czy inne bajery. Od tego są klienci poczty np. Mozilla Thunderbird. W Operze za dużo jest napchane funkcji, a w FF jest wszystko tak jak powinno - służy do przeglądania stron bo do tego ma służyć.

Specjalnie dla ciebie ściągnąłem najnowszą wersję Opery, żeby sprawdzić te twoje “rewelacje”… (do tej pory używałem wersji 8.52)

  1. Ten User agent switcher z opery (preferencje -> zawartość -> preferencje różnych stron WWW) nawet NIE DA SIĘ PORÓWNAĆ do tego z firefoxa… ja sam napisałem skrypt który rozpoznaje operę - nieważne jak się przedstawi (kiedyś podawałem adres do niego na DP)… Poza tym jest BARDZO niewygodny w użyciu

  2. Block content z Opery jest dużo mniej wygodny w użyciu i jest mniej konfigurowalny od ADBLOCKA Plus…

  3. Preferencje -> zaawansowane -> zakładki nie ma tylu opcji konfiguracyjnych co Tabbedbrowsing preferences, którego używam i nie da się go tak szczegółowo ustawić…

Ogólnie to daremne męczarnie programistów opery… lepiej byłoby udostępnić możliwość tworzenia rozszerzeń zamiast dobudowywać wszystko co się da do przegladarki - programiści nie są w stanie przewidzieć co też ludziom odbije i jakie rozszerzenie im się spodoba a jakie nie - poza tym, jak widać rozszerzenia budowane przez ludzi “z zewnątrz” mają więcej opcji i możliwości konfiguracji…

Mimo to uważam że Opera jest NAPRAWDĘ ŚWIETNĄ przeglądarką - najlepszą zaraz za firefoxie.

Ja także :D.

Co do tegeo teamtu…

To moje zassanie nie zostało zaliczone bo pobrałem FF z vortalu 8)

ja tam mam Opere i jest najlepsza a nie jakiś “Lis” a testowałęm naprawde wszytkie przegladarki i nakladki na IE 6 Avant Browser, i najbardźiej mi sie spodobała Opera i niech tak zostanie… strony sie szybko ładuą, a w tym firefoxie to się zdjecia jak ładuja to takie puste kwadraty sa i pojakims czasie sie laduja te zdjecia a w Operze wszyto śmiga szybciutko.

które to funkcje! wskaż proszę! chyba, że kolejny gada bez pokrycia.

No i dobrze. Niech dla ciebie będzie najlepsza. I niech tak zostanie - nie ma się po co kłócić - nie każdy w końcu tak kombinuje używa takich przekombinowanych wtyczek jak ja :smiley:

Najważniejsze że nie używasz IE :smiley:

Ludu !!

A kto tu się kłuci?

A jakich Ty używasz skoro też masz opere

a kto tego jeszcze używa? :smiley: chyba wariaci, i ci co niełśyszeli o innych przegladarkach

Operę to ja mam, ale używam tylko do stron banków internetowych (ciekawe zarządzanie hasłami). Poza tym używam FireFoxa.

A co mogę mieć na myśli ??

  1. Że to dobrze że nie używacie IE (bo to badziew jakich mało i) i nie wspieracie monopolu !!

  2. Że odzyskuję wiarę w ludzi, bo ci znają znaczenie słowa WYBÓR.

W moich wypowiedziach nie ma nigdy żadnych ukrytych podtekstów - staram się zawsze stawiać kawę na ławę i NIE BEZ KOZERY nie owijam w bawełnę :D.

I takich ludźi cenię, co nieobgaduja za plecami tylko mówia tej osobie to i maja odwagę, ale to niema sie jak do tematu i do sytuacji :stuck_out_tongue: więc niebędę dalej sie wypowiadać.

Dokładnie. Możesz na mnie liczyć. ZAWSZE walę prosto z mostu o co mi chodzi - nie lubię kobinować bo to tylko utrudnia rozmowę i ewentualne porozumienie.

Nie licz czasami na to, że ja dla Ciebie się tak poświęcę :smiley: . Może jak wyjdzie Fx 2.0.

Zlikwidowano szybki dostęp do tego pod F12, można to przywrócić edytując menu.ini. Jeżeli chodzi o tę niewygodę.

Ciesz się, że w ogóle jest :lol: . Problem z wprowadzeniem był jeden, ale bardzo ważny. Mozilla Fundation nie jest producentem AdBlocka, Content Block, to produkt made in Opera Software. I może zrobić się “zgrzyt” z właścicielami stron, firmami zajmującymi się reklamami itp. itd. . Dla zwykłego użytkownika problemy zaczęłyby się wtedy, kiedy zaczęto by z tego powodu blokować Operę.

Mniej więcej tak się przedstawia oficjalne stanowisko OS w tej sprawie. Gdzieś miałem linka do tego artykułu, ale się zapodział.

BTW nie używam. Przyzwyczaiłem się już do ręcznej edycji czy urlfilter.ini, czy też blokowania w stylach. W wersjach 8.xx czasami używałem TEGO.

Heh, właśnie to jest jedno z tych rozszerzeń, które o mały włos nie spowodowało, że szlag by mnie trafił. Następnym razem (jak będzie) wybiorę chyba tą lżejszą wersję - Tabmix czy jakoś podobnie.

Taka od zawsze była filozofia twórców. Ma być wszystko w jednym (no prawie). Czy to dobrze ?. Hmm, części tzw. “bajerków” nie używam np. irc-a, również klienta torrent odkąd pojawił się uTorrent, ale bez takiego M2 (Opera Mail) nie wyobrażam sobie mojej Opery 8) .

Zgadza się. Tylko, że istnieje coś takiego jak Wish List. Część z tych “życzonek” wprowadzono, jak choćby ten Block Content, reszta trudno powiedzieć czy doczeka się realizacji. W jakimś stopniu mają to chyba “rozładować” widżety.

Ci z “zewnątrz” - nie będę odkrywcą jeżeli napiszę, że to dobrze i źle zarazem. Niektóre rozszerzenia “gryzą się” ze sobą, nikt nie kontroluje tego czy dane usprawnienie nie spowoduje niestabilności czy innych “zawirowań”.

Takie “cyrki” dzieją się też np. z taką Mirandą, której używam. Jedną wtykę zrobi jakiś ktoś, następną ktoś inny, user czyli ja, pakuje to do jednego wora i robi się (delikatnie) - dom publiczny.

Na pewno dobrze się stało dla samej Opery, że pojawiło się zjawisko pt. Fx. Twórcy O z pewnością wiedzą, że nie mogą sobie pozwolić na nie wprowadzanie innowacji/usprawnień dostępnych u konkurenta. Ta rywalizacja wyjdzie nam użytkownikom z pewnością na zdrowie.

Hehe. Nie myśl sobie że to było tylko dla ciebie - jestem w końcu web developerem i muszę testować jak wyglądają i działają moje strony w różnych przeglądarkach…

Co do reszty, zgadzam się szacunkowo w 85% - więc nie ma sensu komentować… :smiley: :lol:

No to może zainteresuje Ciebie parę dodatków do Opery :

http://www.paciellogroup.com/resources/wat-about.html

http://my.opera.com/community/forums/to … ?id=140448

http://tobyinkster.co.uk/opera

http://aleto.ch/webTools/webBMs.html

http://userjs.org/scripts/general/devel … s/xml-tree

http://my.opera.com/community/customize … rtype=menu

Tak wiem, trochę bez ładu i składu, to tylko przykłady. Tych różnych rozwiązań/dodatków jest o wiele, wiele więcej. Bardzo dużo jest publikowane na forum Opery (angielskim) a potem przepada w jego czeluściach. To jest jeden z większych błędów, że Opera nie posiada strony/stron z których szybko i łatwo można sobie ściągnąć wszystkie dodatki, tak jak ma to zorganizowane Mozilla. O ewentualnej lokalizacji takiej strony nawet nie chce mi się wspominać. W Norwegii angielski to drugi język narodowy i myślą, że tak jest wszędzie.

Oraz dla maniakalnych fundamentalistów Lisa :lol: - Jak zrobić z Opery FireFoxa

I teściki :

Kwas (Ci co mają IE, lepiej niech tego nie klikają, może się skończyć ciężkim szokiem :stuck_out_tongue: ) - Buźka w Operze 9.01

Javascript_speed_test (popupblockera wyłączyć) - mi wyszło 5,951 (XP, 1,4 -1,49 MHz), jeszcze chyba nie zdążyli uaktualnić dla O9, bo nie widzę automatycznie wyniku, trzeba samemu policzyć.

CSS (klikamy Get All DIV’s) -141ms

Inne

I to by było chyba na tyle :slight_smile: .