2014 kto korzysta na forum z windowsa xp i na jakim sprzęcie?

Zaprzestanie wypuszczania łat bezpieczeństwa to 1 ale dla mnie gorsze jest to że nie bedą wydawane nowe programy , gry ( już większość wychodzi na Viste , 7 , 8  ) i brak nowych sterowników 

No bo ile można wspierać system mający 12 lat… Gdyby producenci mieliby robić soft jeszcze dla tego systemu to by stali w miejscu, bo musieliby robić program tak, żeby działał na tym starym systemie, więc musieliby używać starych technologii (jak np directx 9, wersje 32bit), a może firma ma zamiar się rozwijać a nie rozczulać się nad użytkownikami 12 letniego XP… A robienie oddzielnej wersji programu dla Windowsa XP to marnowanie czasu i kasy - bo ludzie w tych korporacjach za darmo przecież nie pracują, a ktoś będzie musiał napisać oddzielny soft. Trzeba pomyśleć też trochę od innej strony - np. ekonomicznej.

Poza tym to dziwię się MS, że tak długo trzymał ten system przy życiu :P.

No tak rozumiem ale gdyby nie 8 gb ram to pewnie bym jeszcze na nim posiedział a tak 5 gb ma mi się marnować ? bez sensu 

Nowoczesność jedzie coraz bardziej autkami luksusowymi, a do XP jedzie wóz drabiniasty aplikacji i gier. Życia mało, żeby te dobra przekopać, skorzystać z interaktywnej treści (czyt. wielu wspaniałych gier). Nawet nie chodzi oczywista o vista, czy win7, ale - dopóki w 32 bity będą aplikacje, to i XP będzie ciągle, jak znalazł. Aplikacje x32, to jeszcze przeogromny rynek. Te pod 64 bity, to jeszcze mało, o wiele za mało. Jeszcze długo będą wersje pod XP. Na taki word 2003 też idzie niby koniec wspierania. Ale jeszcze długo ten 2007, co mam na XPeku, to będzie wspierany.

Tak, tak! - RAMu nie należy marnować!

Dobrodziejstwa XP jest jeszcze tak dużo, że można przysiąść fałdów nie odlatując w przyszłość.

a czy włączenie pae w win xp coś da ? 

@krejzol123, na komputerze z podpisu jesteś w stanie wykorzystać te 8GB? Coś mi się nie chce w to wierzyć :wink: Poza tym, możesz dołożyć do XPka PAE lub przejść na 64-bitową wersję systemu, kupno klucza do tej wersji nie powinno być dużym problemem; potem możesz poszukać jakiegoś MXa na 64-bitową i będziesz mieć system na lata.

Wiem, wiem, większość ma konwulsje, gdy słyszy słowo “modyfikacja”, ale MX to nie modyfikacje robione przez rosyjskich gimnazjalistów, którzy skupiają się na jak największej ilości kraków i innego syfu.

Wyrzucenie XP do kosza i zakup Win7/8 wyrzucanie kasy w błoto. Nadal chodzi tylko o użytkowanie komputera, robienia na nim w zasadzie tego samego. Jeśli ktoś ma stary PC to musi wymienić niemal cały zestaw tylko dlatego, że XP straci wsparcie. Nie każdy gra na PC, a w takich przypadkach stary PC+ XP to było bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Ekonomiczne i peoblematyczne. A stary PC to często tnie się nawet na XP

Za mój pc, to nie była wygłoszona prawo i lewo, ta ogólna zasada zawodności XP.

Na czym się tnie najlepszy nowy sprzęt i najnowszy OS? Wystarczy przejrzeć listę problemów z najlepszym oprogramowaniem i z najlepszym sprzętem.

Dostosowanie mocy obliczeniowej dobrego komputera z i7 i oprogramowania x64 do potrzeb użytkownika, to dopiero problem :wink:

używam xp na biurowych laptopach (Acer Aspire 5600 z licencją oem, 1MB ram, dual core 1600, GMA945). Będę ich używał aż padną, zgodnie z zasadą:

“nie naprawiaj jak się nie zepsuło…”

O wszystko trzeba dbać. Win8, czy XP łatwo uszkodzić. Zastanawiam się, ilu użytkowników systemu XP nie wie, jak może szybko i sprawnie działać ten system. U mnie, w wielu przypadkach, jest znacznie szybszy od win7.

Dzisiaj, na pocieszenie, dostałem aktualizację na XP: “Instalacja powiodła się: system Windows pomyślnie zainstalował następującą aktualizację: Powiadomienie o końcu wsparcia systemu Windows XP (KB2934207)”.

Pewnie to dlatego, żeby mój XP wiedział o tym.

Zamierzam ustawić WU na zatrzymana usługa, a tryb uruchamiania ręczny. A tak sobie, bo, gdyby wpadł mi pomysł na aktualizowanie sterowników, to system wyszuka w necie, albo pobierze dla podpiętego sprzętu… no i stronka WU w ie8 będzie działać.

 

Jednak strona WU nie chce działać.

neXt ramu średnio mam zajęte 3.5 gb jak robię coś w ps lub gram w gry typu bf3 lub grid 2 użycie ramu przekracza 4 gb. W xp niestety nie ma dx 11 czyli te 2 gry by mi odpadły , procesor także obsługuję 64 bit więc szkoda tego nie wykorzystać 

Ja niedawno postawiłem XP na Virtualboksie. A co, skoro dają na DreamSparku, to trzeba brać =) Używam tylko do mojej ulubionej gry z okolic roku 2000 oraz do testowania moich programów na XP.

A takie pytanie mam jeszcze gdzie znajdę dokładne info jak włączyć pae bo nie moge tego znaleźć :confused:

Korzystam z Compaq Evo N610c z Win XP i dopóki nie padnie będę korzystał. Nie zdarzyło mi się jeszcze aby się powiesił. Nie korzystam z gier a do wszystkiego co używam jest w zupełności wystarczający.  8)

Na starym lapku mam XP-ka i powiem wam, że gdybym miał dziś wybór to bym się z WIN7 przesiadł a tymbardziej z WIN8.