2014 kto korzysta na forum z windowsa xp i na jakim sprzęcie?

Witam tak jak w temacie chciałem się dowiedzieć czy ktoś jeszcze go używa i czy ma zamair używać po 8 kwietnai :stuck_out_tongue:

Używam, jeśli nic się nie zmieni w kwestii końca wsparcia to przesiadka na Ubuntu.

Kurde zainstalowałem na starym dysku co ma transfer 50 mb a system chodzi tak szybko że nie się zdziwiłem szkoda tylko że wsparcie się kończy i 8 gb ram bo z chęcia bym przelazł na xpeka

Używałem i jestem prze szczęśliwy, że mogłem zmienić ten przestarzały system na windows 7.

Będzie mój siedmioletni pc drugie siedem lat chodził, to na tym xp he z sp2 zaktualizowane do sp3. O ile się nie wchodzi na pewne strony i nie klika, jak popadło, sprawdza się wszystkie pobrane instalatory na virus total online, to będzie bezpiecznie używać xp. Nawet nie mam od lat stałego antywira. Czasem dokładnie sprawdzam, co mam zainstalowane w kluczach rejestru, często sprawdzam ukryte foldery ustawień różnych aplikacji, czasem też przeskanuję otl. Używam JetCleana, mam swoje oprogramowanie do odblokowywania i usuwania zawziętych plików, ale tak, że mi wpierw program takie przykładowe dll wyrejestruje, potem posprząta.

Mam 1 GB RAMu, a 2GB stronicowania i system hula, często szybciej, niż win7 x64 na laptopie acer. Żona używa laptopa i latami też nic nie wlazło, mimo, że nawet defender jest wyłączony. Aktualizacje i ostrożność, to główne sprawy i tego się trzymam.

XP trzymam też dla emulatora ps1 i gier. Nawet w tą samą grę z 1995 roku gram ze starej płytki, która poszła na obraz bin/cue. Nie tylko ona, ale kto nie potrafi przejść pierwszego raymana, to i nie ma czym się dzisiaj chwalić. Na win7 ten emulator trochę klatkuje i dałem sobie spokój z grami w laptopie. Ta architektura 64 bitowa nie emuluje dobrze gier pod 16 bit.

XP jest naj. Z wnukami można się pościgać na dwa pady. :slight_smile:

Używałem i będę używał na starym sprzęcie, starych, 7-8-letnich laptopach, gdzie jest niezastępowalny choćby z powodu licencji na system.

nie powiem kusi mnie ten windows tym bardziej jak zobaczyłem jakiego kopa dostał mój pc ;d 

No i cacy XP. Nawet zamierzam kupić sobie szczeniaka z bino, z zainstalowanym XP Pro. Ma recovery i kosztuje ok 370zł. Ma proc dualcore nawet dużo lepszy, niż w moim wysłużonym pc, co ma przechodzone 24000h. Cichutki, a czego chcieć więcej?

HP DC5700 C2D-E4300/2048MB/160GB/DVD/XPP UŻYWANY.

Używam. Jedynie może na VPC, ale potrzebuję niejednokrotnie do uzyskania zgodności z niektórymi programami. A konfig ten co w podpisie.

Natomiast na drugim AMD Athlon’ie XP 2k+ i P4 2,8 mam zainstalowane na stałe XP’ki - za słaba grafika, żeby instalować 7. A Windows 7 bez Aero to jest nieopłacalny :smiley:

Na tych “za słabych grafikach”, w psx idzie fifa 2005, można podziwiać bojowe samoloty, wyścigi aut, czy tłuc dinozaury z Larą Croft… a gra zwykle zabiera coś ponad 300KB RAMu. Intel® G33/G31 Express Chipset Family, jakby co.

Pewnie, że lepszy sprawny Golf, niż kaszlający Ford. Tak też jest ze sprawnymi komputerami. Jak się nie ma, co się chce, to …

Co Ty porównujesz grafikę G33/G31 do Intel’a 82865 lub/i S3 Trio 32/64? :smiley:

Hej,

Ja używam na moim lapie z podpisu - oprócz siódemki mam na nim wysłużonego XP’ka. Po co? Przede wszystkim ze względu na program Yamaha XG Works, który na nowszych systemach działać już nie ma zamiaru. Zresztą softwareowe syntezatory MIDI też na nowszych systemach nie chcą działać poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Obecnie na notebooku z 1gb RAM’u z przymusu musi być XP-ek. Jednak do tej pory nie znam lepszego systemu i żałuje, że nie będzie więcej wspierany. Na lapku niestety Windows 7, ale mogłobyć gorzej i na szczęście nie trafiła się ósemka.

Kolego Lewanxd - mnie moja grafa śmieszy, ale cieszy. HD na pełnym ekranie mam, obsługę 3D dla plików ebook exe - mam, biuro niektóre, cztery przeglądarki, gry i filmy - no to hura!

Pewnie mam harmonię w systemie. Nie aktualizuję sterowników, nie mam antywirusa, choć wczoraj przetestowałem amiti antyvirus (nic nie znalazł w szybkim skanowaniu, ani w skanowaniu systemu, więc ćwiczyłem odinstalowanie).

XP - to trzeba szanować.

Ja chętnie bym siedział na xp ale 3 rzeczy m niestety nie pozwalają 

 

  • 8 gb ram

  • karta z dx 11 

  • kończące się wsparcie dla xp

Owszem - mnie nawet i taka grafika cieszy, jaką tam mam - w końcu chociaż obraz wyświetla. A jak już wyświetla, to można pisać tekst czy coś. Szkoda tylko, że praca przymusza S3 do 16 bitowej głębi koloru, bo nie wyrabia z wydajnością podczas oglądania filmów SD.

 

Do zakupu laptopa w 2012 używałem jedynie XP więc znam go niemal na wylot, 7 różni się już znacznie. Dlatego wiem, co zrobić by zwiększyć wydajność, a jaki plik można usunąć by nie zniszczyć jądra. I dlatego też mam do niego szacun i respect. Wątpię, żeby jakiś system tak długo zagościł na moim dysku jak Windows XP (4 lata bez formata, później wymiana dysku to już postawiłem na nowo, a niech stracę, bo nie miałem sił i czasu przenosić cały system). Jak dotąd najdłużej W7 trzymałem 7 miesięcy…

Czy ze wsparciem czy bez wsparcia to i tak trzeba być mocno ostrożnym by tego systemu nie zawirusować. Piratomani od lat nie bawią się w aktualizacje, więc część userów może nadal pozostać przy XP, pozostali wyemigrują na Win7. Wyemigrowałem z XP (7/Vista mają zbyt wysokie wymagania) na Linuksa kilka lat temu (Ubuntu>Debian, obecnie Mint). Gdybym miał wybierać z Windowsów dzisiaj byłby to Xp albo siódemka, choć wolałbym 7. Windows XP był chyba także dostępny w wersji 64 bitowej, więc limit 3.25GB RAM nie jest argumentem przeciw XP.

Hej,

Tak, ale został wydany tylko w 5 podstawowych językach - o polskiej edycji nie było więc mowy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

O sporej ilości opinii dotyczących dużej niestabilności 64 bitowego XP nie wspominając + jego trudna dostępność. Więc myślę że x64 XP można potraktować jako ciekawostkę :P.

Swego czasu sporo się namęczyłem z XP i nawet nie wiecie jak się cieszę, że już nie muszę tego systemu używać.

 

Na takim sprzęcie mam VM z XP-kiem, do wielu aplikacji jest wydajniejszy i zżera mniej zasobów (z przydzielonego 1jaja i 1GB ram) niż te same aplikacje odpalone na bezpośrednio na hoście z win7.

 

edit: a wsparciem się nie przejmuję.