2500K OC, problem ze wstaniem PC

(ziomeksan55) #1

Witam, jestem (nie wiem czy szczęśliwym) posiadaczem 2500k na płytce P67 Pro3 B3. Takim prockiem aż trudno sie nie pobawić, lecz tu mam jeden problem...

A mianowicie chodzi o wstawanie komputera, tzn, po paru godzinach kręcenia procka, dotarłem do teoretycznie stabilnego taktowania 4.8 na 1.400v. Mam wyłączony spread spectrum i pare innych pierdółek, tak jak to mówią na forach.

Prime95 lata cały czas, temperatury w full wysiłku to około 75C (czasem wyżej czasem niżej) a chłodzenie to SPC HE1225.

I tak jak mówiłem, mam problem ze wstawaniem komputera, gdy zostawię go na noc wyłączonego, rano już nie chce ruszyć... Zostaje tylko ClrCmos na tyle kompa, wrócenie do podstawowych wartości i dopiero na nowo wczytanie tego OC, i dopiero wtedy normalnie można pracować.

Wiem wiem, mogłem przetaktować trochę tego intela, ale czy to jego wina? Może sekcja zasilania na mobo nie wyrabia? Co o tym sądzicie?

(falcon89) #2

Przeholowałeś trochę z taktowaniem.

Z pewnego portalu

Może cię zaciekawi http://forum.pclab.pl/topic/682380-PLATFORMA-lga1155-OC-Sandy-Bridge-tylko-procesory-2500K-i-2600K/

Jak długo testowałeś stabilność procesora?

-- Dodane 10.08.2013 (So) 21:33 --